NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Hubnout do plavek nestačí, proč si udržovat správnou hmotnost?

hubnout do plavek nestačí, proč si udržovat správnou hmotnost?

Jednou za rok přísná dieta, aby v létě v plavkách a šatičkách slušelo, ale jinak žádný stres a klidně pár (nebo víc než pár) kilo nadváhy? Tak to není ten správný přístup. Odborníci upozorňují, že správnou tělesnou hmotnost bychom si měli držet celoročně. Vyhneme se díky tomu řadě nemocí.

diet-4009716_640

Jakmile venku vysvitne sluníčko a stoupnou teploty, je to pro mnoho lidí signál pro začátek diety a hubnutí do plavek. S výkyvem váhy se v průběhu života potýká většina z nás, a právě vidina slunečných dní a vodních radovánek bývá častým stimulem pro snižování hmotnosti. 

 „Zatímco nadváha je rizikovým faktorem řady chronických onemocnění, obezita jím je sama o sobě. Stejně jako jiná onemocnění vyžaduje celoživotní léčebný program. České republice navíc ve výskytu nadváhy a obezity náleží bohužel ve světovém měřítku jedna z nejvyšších příček, trpí jimi více než  50 % dospělé populace,“ upozorňuje na nepříznivý fakt předseda České lékárenské komory Lubomír Chudoba. 

Většina lidí se pro hubnutí do plavek rozhodne čistě z estetického hlediska. A současně jde zpravidla o jednorázovou záležitost. Udržování správné tělesné hmotnosti v průběhu celého roku je ale mnohem důležitější kvůli zachování pevného zdraví.  

V případě obezity se zpravidla dostavují závažné komplikace jako zhoršení hojení ran, zažívací potíže a otoky nohou až po vysoký krevní tlak. Zvyšuje se také výskyt nádorových onemocnění a typickým onemocněním pacientů s vysokou nadváhou je cukrovka II. typu, jež je někdy označována jako „trest za obezitu“. 

 
 
young-woman-2699780_640
diet-695723_640
 

„Průběžné udržování zdravé tělesné hmotnosti je základem prevence před aterosklerózou, při níž dochází k ukládání zejména tukových látek do cévní stěny, čímž se snižuje pružnost a vnitřní průměr tepny. Postupem času může dojít až k úplnému ucpání cévy či naopak k odtržení aterosklerotického plátu a tím ke vzniku infarktu nebo mozkové příhody,“ upozorňuje lékárnice Michaela Bažantová. 

Už víte, proč se snažit o zdravou váhu pořád? Jednorázové překotné hubnutí může být pro zdraví škodlivé, naopak postupné a trvalé je pro organismus mnohem přínosnější. Jenže jde o dlouhodobou záležitost, která navíc vyžaduje odhodlání, pevnou vůli a vytrvalost. Informujte se i vy v lékárnách nebo na webu www.lekarnickekapky.cz, jak na to.