NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Fenomén tech neck a co proti němu dělat

FENOMÉN TECH NECK A CO PROTI NĚMU DĚLAT


Věděli jste, že jednou z příčin vrásek na krku jsou moderní technologie, respektive mobily a počítače? Je to tak! Vzpomeňte si, jak často skláníte hlavu nad mobilem nebo počítačem. Tento pohyb přetěžuje krční páteř a časté opakovaní vede ke vzniku většího počtu vrásek na krku. Odborně se tomuto fenoménu říká „tech neck“.

neck

V dnešní náročné době se práci s počítačem a sledování mobilu vyhne jen málokdo. A protože pokožka na krku je velmi tenká a jemná, je k tvorbě vrásek náchylnější. To nezní moc pozitivně, že? Ale nebojte, existuje možnost, jak s tech neckem účinně bojovat.

Klíčem je dostatečná hydratace a výživa pokožky na krku. Protože ruku na srdce, kdo z nás pravidelně o tyto partie pečuje? Co třeba maska nebo sérum, aplikujete je i na krk a do dekoltu? Příště to zkuste a sami pocítíte změnu. Ideální volbou jsou přípravky na zpevnění a vyhlazení pleti, které s vráskami bojují. Důležité je také nezapomínat na SPF ochranu, protože právě tato jemná pokožka se snadno spálí. Účinnou SPF ochranu vám poskytne opalovací Douglas Sun Face Cream SPF 30 s dvojím efektem. Kromě toho, že vaši pleť chrání před UVA a UVB paprsky, také podporuje přirozené opálení.

Součástí péče o krk a dekolt je také pravidelný peeling, který tyto choulostivé partie zbaví odumřelých kožních buněk a připraví je na přijetí následné péče. Vyzkoušet můžete například peeling Geranium Leaf Body Scrub od značky Aesop. Geranium pokožku zklidňuje, zatímco mandarinkový a bergamotový olej ji čistí a dezinfikují.

Finálním krokem je pak vhodná péče. Jednou z těch nejluxusnějších variant je Orchidée Impériale od Guerlain speciálně určená pro krk a dekolt. Viditelně vyhlazuje a sjednocuje pokožku v této oblasti, ta je pak zpevněná, hladká a zářící.