OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Dopřejte pleti jarní detox. Jak na to?

Dopřejte pleti jarní detox.
 Jak na to?

smoothie-3696961_1920

Zima dala našemu tělu pěkně zabrat. Až příště budete pít detoxikační zelené smoothie, vzpomeňte si také na svou pleť. V Douglas najdete všechny prostředky pro očistu pleti, která po ní tolik volá.

Po zimě pleť potřebuje vrátit svěží vzhled. Chybí jí minerály a vitaminy, vypadá unaveně, postrádá vláhu a jas. Detox pleti je nejlepší pojmout v rámci celkové očisty, po které tělo na jaře doslova touží. Zkuste omezit maso, smažené výrobky, jednoduché cukry a alkohol. Dopřejte si naopak hodně zeleniny, ovoce a tekutin. Tím prospějete i samotné pleti. Detoxikace vlastně znamená odlehčení a vyřazení toho, co tělu škodí a zanáší ho toxickými látkami. 

Zaměřit se musíme nejen na celý organismus, ale i přímo na pleť. Nepostradatelnými pomocníky jsou specifické produkty, které znovu nastartují přirozené funkce, odvedou škodliviny ven z organismu a tvář i celé tělo rozzáří a omladí. 

Na jaře je také ideální čas na experimenty a nové přípravky s netradičními ingrediencemi. Hodí se produkty k péči o tvář i celé tělo s výtažky z mořských řas, zeleného čaje, vzácných květin, ovoce nebo takové, které jsou nabité vitaminy.

 

Luxus i zázrak v několika kapkách

Pleť můžete doslova nakopnout i s pomocí detoxikačních pleťových sér, která jsou už pár let obrovským hitem. 

Střídání teplot, mráz, suchý vzduch ve vytápěných místnostech – to vše se přes zimu neblaze podepisuje na schopnosti kůže zbavovat se škodlivých látek a spouštět přirozený regenerační proces.

Naštěstí nejnovější technologie ukryté v lahvičce s pleťovým sérem dokážou navrátit pleti vše, co jí chybí. Ta se díky pár kapkám vysoce koncentrovaného přípravku rychle rozjasní a zpevní.

Při detoxu nezapomínejte na žádné partie těla. Pokud cítíte, že by i vaše poprsí potřebovalo pozvednout a posílit, stejně tak dekolt, zvolte třeba vhodné masáže.

 

V hlavní roli UV filtry

Slunce v jarním období začíná sílit, první paprsky patří k těm vůbec nejzrádnějším, proto nezapomínejte tvář dostatečně chránit a zapojit krémy s UV filtrem. Zkuste třeba ty tónovací, na obličeji působí přirozeněji než většina make-upů, lépe a rychleji se s nimi pracuje a pleť se také méně zatěžuje, neboť na ni aplikujete jen jedinou vrstvu.

 

Zbavte pleť nečistot a dejte jí i něco navíc 

Nesmíme zapomenout, že pleť po zimním spánku potřebuje především důkladně vyčistit. Jednou až dvakrát do týdne můžete zařadit hluboce čistící pleťovou masku nebo jemný peeling pro odstranění nečistot a odumřelých kožních buněk. 

Pleť pak bude hladší, projasněná a lépe připravená k aplikaci dalších produktů. jejichž aktivní složky  kožní tkáň rychleji a efektivněji vstřebá.

Pokud vám peeling nevyhovuje, určitě vyzkoušejte speciální kartáčky určené k jemnému čištění. Dokonale a šetrně odstraňují veškeré nečistoty, přebytečný maz i kompletně celý make-up.

 fitness-332278_640

Dejte pomeranči sbohem 

Toxiny zanesený organismus se ovšem projevuje nejenom na kvalitě pleti, ale i na celkovém vzhledu těla. Nejčastěji ve formě nevzhledné celulitidy. A je naprosto jedno, zda jste plnoštíhlá, či hubená jako proutek. Celulitida se týká až 80 procent žen!

„Postižená“ místa dvakrát denně sprchujte střídavě teplou a studenou vodou, a když navíc sáhnete po tělovém peelingu, partie s celulitidou se ještě lépe prokrví a jarní vzpruhu dostane i lymfatický systém.

Nastartovanou regeneraci uzavřete použitím kvalitního krému či oleje proti celulitidě. Vybírejte hlavně přípravky s obsahem kofeinu, zelené kávy, skořice či mořské řasy, které jsou známé svými zeštíhlujícími a vypínacími účinky. A nezapomínejte na pravidelnou masáž stehen – posiluje vazivo a napomáhá odbourávání tukových zásob.