NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Domácí pedikúra: 8 jednoduchých kroků k sametovým nožkám

domácí pedikúra

8 jednoduchých kroků k sametovým nožkám

 

Jaro se pomalu blíží a s ním se o pozornost hlásí i vaše nohy. Přestože v zimním období dostávají chodidla dost zabrat, péči o ně často opomíjíme. Je čas to napravit. Představujeme vám 8 jednoduchých kroků domácí pedikúry. A vaše nohy budou jako v bavlnce i bez zásahu profesionála.

 
pedi
 

1. 
Začněte změkčující lázní. Nejenže nehty změkčí a připraví na stříhání, ale zároveň je vyčistí a zjemní pokožku nohou i nehtovou kůžičku.

2.  
Do lavoru s teplou vodou přidejte koupelovou sůl. Pokud ji nemáte po ruce, zafunguje i běžná kuchyňská sůl. Pro relaxační prožitek můžete přidat i éterický olej. Vydržte cca 10-15 minut a následně si pomocí pemzy vezměte na paškál zrohovatělou kůži.

3.  
Po důkladném osušení chodidel – měli byste použít čistý ručník – ošetřete pomocí pomerančového nebo růžového dřívka nehtovou kůžičku.

4.  
Následně zkraťte nehty na požadovanou délku. Nezapomeňte používat ty správné = rovné nůžky. Nehty na nohou byste totiž vždy měli stříhat do rovna. Předejdete tak nepříjemnému zarůstání.

5.  
Co by to bylo za pedikúru bez úpravy tvaru nehtu? Pomocí pilníku zahlaďte nerovnosti a vytvarujte nehet. Jaký použít pilník? Za nejšetrnější je považován skleněný, ale záleží na vašich preferencích. Určitě si ale dejte pozor na to, abyste nehet pilovali vždy jen jedním směrem. V opačném případě dochází k jeho třepení.

6.  
Chcete nehty opravdu důkladně připravit na závěrečné lakování? Sáhněte po tzv. bufferu – čtyřhranném pilníku, jehož každá strana je jinak hrubá a slouží mimo jiné i k vyhlazení a vyleštění povrchu nehtu.

7.  
A přichází na řadu lakování. Začněte s bezbarvým podkladovým lakem, který vaše nehty nejen zpevní a zabrání jejich nechtěnému zbarvení, ale zároveň i prodlouží výdrž barevného laku. Pokud chcete, aby barva vydržela opravdu dlouho, na závěr naneste ještě svrchní top coat.

8.  
Pomyslnou třešničkou na dortu je pak speciální maska, případně postačí nohy promazat speciálním krémem pro péči o chodidla. A máte hotovo.