POUZE DNES 30 % NA VYBRANÉ ZNAČKY - Lancôme, YSL, Prada, Valentino, Armani a další.

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Dokonalá červená rtěnka

dokonalá črvená rtěnka

 

Přitáhne vaši pozornost a je nedílnou součástí tajných zbraní každé femme fatale. Co je to? Přece červená rtěnka, symbol vášně a svůdnosti. Perfektní odstín červené existuje pro každého. Stačí jen trpělivost ho vybrat a odvaha nosit. Jdete do toho?

Makeup-application-how-to-red-lips-step-5-102021-Web-Rendition
 

Existuje v kosmetice něco více ikonického než rudá rtěnka, evokující tajemno, eleganci a smyslnost? Své neotřesitelné místo v oblasti zkrášlování si drží neuvěřitelných 5000 let, věřili byste tomu? Lze o ní tedy říct, že se jedná o nadčasovou klasiku v pravém slova smyslu. Dejte jí také šanci. Poradíme vám, jak si vybrat odstín, který vám bude lichotit.

Základem pro volbu té správné červené rtěnky je typ vaší pleti i její aktuální odstín. Základním dělením jsou studené a teplé podtóny. Víte, do kterého patříte? Máte napůl vyhráno. Studenému typu sluší rtěnky s modrým základem, teplému zase nejvíce lichotí rtěnky s oranžovým základem. Odborníci doporučují zohlednit i barvu zubů. Nemáte zrovna pravý americký úsměv s až nepřirozeně bílými zuby? Pak zapomeňte na korálové odstíny a ty s nádechem do oranžova, ty by vám zrovna nelichotily.

 

Textura je důležitá

Přihlédněte také k textuře, která vám bude nejvíc vyhovovat. V posledních letech jsou populární hlavně matné rtěnky, ale ty už samy o sobě poměrně umí zdůraznit jakoukoliv nedokonalost, natož v kombinaci s červeným odstínem. Navíc se vyznačují velmi sytými barvami. Někomu také nemusí vyhovovat z důvodu většího vysušování. Pokud ale budete o rty průběžně pečovat a dopřávat jim pravidelný peeling, budou hebčí a zbavíte nedokonalostí, které by právě červený odstín zvýraznil. Se snadnějším nanášením vám pomůže konturovací tužka.

Pokud si zatím netroufáte přímo na rudou rtěnku, začněte méně výrazným tónovaným balzámem a postupnými krůčky se k ní propracujte přes průsvitnější sheer odstíny přes saténové a krémové typy až k nejvýraznějším matným.

 

Závěrečný tip

A to nejlepší na závěr? Pokud se ozdobíte červenou rtěnkou, nemusíte si lámat hlavu nad dalšími doplňky nebo zkrášlováním. Červené rtěnce totiž sluší minimalismus. A navíc se hodí ke všemu – k malým černým, decentnímu pracovnímu kostýmku i obyčejným džínům s bílým tričkem. Protože v jednoduchosti a univerzálnosti červené je krása.