V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Dejte stresu shobem

dejte stresu sbohem

 

Taky čas od času podlehnete stresu? Pokud se jedná o jeho krátkodobou variantu, není třeba panikařit, dlouhodobou byste ale neměli nechat jen tak. Jenže co s tím? Poradíme vám, jak zvládnout emočně náročné období a dostat se zase do pohody.

 
clem-onojeghuo-zlABb6Gke24-unsplash
 

ZBAVTE SE STRESU

Každý se se stresem vyrovnává trochu jinak – někdo si potřebuje vyčistit hlavu procházkami v přírodě, někdo se vrhne na dlouho odkládaný úklid, někdo začne sportovat. Důležité je vědět, co právě na vás funguje. Je to jeden z kroků hned po zastavení a pojmenování problému. Jakmile tohle zvládnete, sami si vyhodnotíte, jaká aktivita nebo technika je pro vás nejúčinnější. Následuje vyhodnocení celé situace a psychohygiena. Ta vám pomůže případným dalším vlnám stresu předcházet, případně alespoň mnohem lépe odolávat.

PSYCHOHYGIENA

A jak taková psychohygiena vypadá? Není to nic složitého. Pokud se vám zdá, že je toho na vás moc, zastavte se a dopřejte si chvíli pro sebe. Relaxujte. Jak? Dělejte cokoliv, při čem se uvolníte – to je totiž přesný opak stresu, který stahuje svaly, přináší temné myšlenky, zkracuje dech. Při relaxaci se naopak dech prodlužuje, svaly uvolňují a negativní myšlenky střídají ty příjemné. Pokud je uvolněné tělo, promítá se to i do vaší mysli.

JAK RELAXOVAT?

Relaxovat můžete četbou, úklidem, sportem, ručními pracemi, malováním, tím, že si dopřejete masáž, ničím nerušenou chvilku u kávy nebo třeba meditací. Záleží na vás, co je vám nejbližší a baví vás. Zkuste tuto činnost zařadit do svého každodenního programu, byť by to mělo být třeba jen pár minut denně. Prevence je důležitá.