SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Co číst letos v létě?

Co číst letos v létě?

Dovolené jsou obdobím, kdy po knize sahá mnohem větší množství čtenářů než obvykle. Je to logické, mají víc času, myšlenky jim neubíhají k práci a mohou se na čtení opravdu soustředit. Patříte taky spíš mezi dovolenkové čtenáře a právě teď tápete, jaký titul si s sebou sbalit? Inspirujte se v knižním seznamu, který jsme pro vás dali dohromady.

chen-mizrach-jL6PTWI7h18-unsplash

Z českých luhů a hájů

Se zajímavými českými autorkami a autory se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Mezi nejočekávanější novinky letošního roku patří román Bílá Voda od Kateřiny Tučkové, autorky populárních Žítkovských bohyní. Máte-li zálusk na něco hutného, sáhněte po Listopádu další oblíbené autorky, Aleny Mornštajnové. Zjistíte, jak jsme mohli žít, kdyby se v listopadu 89 nestalo to, co se stalo. Chcete se četbou spíše odreagovat? Pak doporučujeme knihu Letuška z economy od Petry Jirglové, ve které trefně shrnula svoje roční zážitky letušky z Dubaje. Zjistíte, že to možná není až tak pohádkové povolání, rozhodně se ale při čtení pobavíte.

Pro milovníky napětí

Rádi luštíte záhady a spolu s knižními detektivy pátráte po pachatelích všemožných zločinů? Ze severských detektivek sáhněte po dánském autorovi Jussi Adler-Olsenovi, kterému se povedlo stvořit zajímavou ústřední dvojici detektivů. Doporučujeme začít prvním případem Žena v kleci, protože v následujících dílech se budou postupně odkrývat a rozvíjet i příběhy obou protagonistů. A navíc budete mít co číst i o dalších dovolených, aktuálně totiž vyšel už devátý díl. Pokud preferujete spíš pomalejší tempo, zajímavé zvraty z minulosti a máte rádi skotskou přírodu, vezměte si s sebou na dovolenou trilogii z ostrova Lewis od Petera Maye. Určitě začněte prvním dílem nazvaným Skála. V červnu také vyšel již pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové z pera Roberta Galbraitha, respektive J.K.Rowling. V knihkupectvích ji najdete pod názvem Neklidná krev. Od českých autorů stojí za přečtení například série Trujkunt se svérázným majorem Saranem, kterého stvořil Petr Sagitarius. Jestliže se chystáte do Beskyd, jsou následující dva tipy na vašem nejvyšším uvážení ?. Právě tam se v jedné z horských osad odehrává detektivka Slyšet jeleny zpívat od Františka Šmehlíka. Do stejného prostředí umístila svůj příběh Odbočka v lesích, který žánrově spadá spíše do thrilleru, také autorka Kateřina Karolová.

Pro lepší náladu

Hledáte spíš nějakou oddechovku, u které se zasmějete? Všichni, kteří milují knihy nebo pracují s lidmi, budou mít pochopení pro majitele antikvariátu na skotském venkově, který svoje zážitky sepsal do dvou knížek Deník knihkupce a Zpověď knihkupce. Úsměv na tváři vám vykouzlí jakákoliv z knížek Zdeny Frýbové se psím tématem, za nás vede jednoznačně Robin. Pokud bychom ještě zůstali v našich končinách, veselou klasikou je nestárnoucí Saturnin. Každému, kdo má rád romantické příběhy se šťastným koncem, zaručeně zvedne náladu jakákoliv kniha ze série Romantické útěky od anglické spisovatelky Julie Caplin. Vybírat můžete i tematicky podle toho, kam se chystáte na dovolenou, v této řadě najdete příběhy jako třeba Cukrárna v Paříži, Pláž v Chorvatsku nebo Domek v Irsku a další.

Přejeme vám příjemné nejen letní čtení.