NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Co číst letos na podzim?

Co číst letos na podzim?

Brzké stmívání a chladnější počasí lákají k večerům stráveným v teple doma u zajímavé knihy nebo seriálu. Taky ale občas tápete, po jakém příběhu sáhnout nebo kterému snímku věnovat svůj čas? Nedivíme se, možnosti jsou v podstatě nekonečné. Řekli jsme si, že vám rozhodování usnadníme, a proto přinášíme tentokrát knižní tipy. Příště se můžete těšit na ty seriálové. Co tedy letos na podzim číst?

drink-gefdf8255b_1920

Pro silné žaludky

A začneme hned zostra. Jednou z nejdiskutovanějších podzimních novinek je Znamenitá mrtvola argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Svět prodělal velkou změnu, kvůli smrtícímu viru byla vyhubena všechna zvířata, což s sebou přineslo evidentní zádrhel pro stravování. Čím nahradit zvířecí maso? Hádáte správně, tím lidským. Šťastnější půlka lidstva se živí tou nešťastnější, která je chovaná jako dobytek ve stájích a porážena na jatkách. A autorka čtenáře nešetří už od prvních stránek. I proto příběh vyvolává vášnivé diskuze po celém světě. Víc nechceme prozrazovat, protože ač se jedná o drsné a kontroverzní téma, kniha by vás určitě neměla minout.

Pro milovníky historie

Jednou z nejočekávanějších letošních novinek tuzemského původu byla jistě Bílá Voda Kateřiny Tučkové. Ta po Vyhnání Gerty Schnirch a Žítkovských bohyních přichází s další zajímavým a dosud málo probádaným tématem perzekuce členů církevních řádů v komunistickém Československu. Téma je to nelehké, ale rozhodně stojí za pozornost, pomáhá totiž pochopit část vlastní historie. Téměř 700 stránek není málo a kniha je vskutku objemná, ale Kateřina Tučková umí slova a věty skládat tak, aby se četly příjemně a s lehkostí. O tom, že se jí to povedlo, svědčí i to, že patří mezi nejprodávanější tituly. Přesvědčte se sami.

Pro ty, kdo se rádi bojí

Pokud při čtení vyhledáváte spíš temné příběhy, na které jen tak nezapomenete a při jejichž čtení vás mrazí za krkem, určitě už jste slyšeli o Jozefu Karikovi, slovenském mistrovi tohoto žánru. Jeho Trhlina je legendární a milovníkům temna by neměla chybět v knihovně, stejně jako novinka – dvojkniha Hlad / Žízeň. Najdete zde kratší i delší příběhy, které se různě proplétají a určitě vám nedají spát. Každou z knih z nich můžete číst samostatně, společně ale dostávají zcela nový rozměr.