SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Clean beauty: Kouzlo čisté krásy

Clean beauty: kouzlo čisté krásy

 

Clean beauty neboli čistá krása. Trend, který si pomalu dobývá své místo v kosmetickém světě. Co to vlastně je? Připravili jsme pro vás krátký přehled.

 
sarah-dorweiler-x2Tmfd1-SgA-unsplash
 

Na kosmetickém trhu v současné době neexistuje univerzální definice čisté krásy. Není to totéž jako kosmetika označovaná jako veganská, přírodní nebo bez syntetických ingrediencí – s těmi třeba pracuje, podmínkou ale je jejich udržitelnost a neškodnost.

Pro čistou kosmetiku je důležité spíš to, co v ní nenajdete. Řídí se heslem, že méně je více, a zcela vynechává kontroverzní přísady jako jsou například silikony nebo minerální oleje. Prostě a jednoduše – v produktech clean beauty nemají místo žádné ingredience, jejichž bezpečnost nebyla dostatečně prokázána. Platí, že tyto produkty jsou netoxické a nesmí obsahovat složky, jejichž účinky na lidské zdraví nebo životní prostředí jsou považované minimálně za kontroverzní.

A jak se jim vyhnout? Pečlivě studujte etikety produktů, kde najdete kompletní složení. Věděli jste, že čím dále v seznamu přísad, tím menší množství ingredience je v produkt obsaženo?

V Douglasu se snažíme našim zákazníkům co nejvíce usnadnit orientaci v nepřeberném množství kosmetických produktů. Proto jsme přišli s vlastním označením clean beauty, čili čistá krása. Reagujeme tak na zvyšující se zájem o tuto problematiku. A jaké výrobky patří do řady clean beauty? Neobsahují parabeny, silikony a minerální oleje. Nenajdete v nich ani sulfáty a umělá barviva. Samozřejmostí je, že produkty nejsou testované na zvířatech a balení jsou vyrobená z recyklovatelných materiálů. Snažíme se tak zohledňovat trend odpovědné a vědomé spotřeby, který je stále důležitější i v kosmetice!

Poznejte kouzlo clean beauty a udělejte něco pro sebe i svět okolo sebe.