AŽ 20 % NA VŠE!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Clean beauty: Dejte šanci čisté kráse

clean beauty: dejte šanci čisté kráse

Slyšeli jste už o clean beauty? Čistá krása je oblíbeným kosmetickým trendem s přidanou hodnotou. Aby totiž bylo možné produkty označit jako clean beauty, musí splňovat podmínku udržitelnosti a neškodnosti. Které to jsou?

Clean-beauty-2021-ecom-pop-header-Web-RenditionJxSRyoQ32PeZe

A jak tedy clean beauty produkty poznáte? Nejsou testované na zvířatech a balení jsou vyrobená z recyklovatelných materiálů. A především neobsahují přísady, jejichž bezpečnost nebyla dostatečně prokázána. Nenajdete v nich například silikony, parabeny ani minerální oleje. Produkty čisté krásy tedy poznáte spíš podle toho, co neobsahují. Dopřát si čas a pečlivě prostudovat etikety s kompletním složení se v tomto případě rozhodně vyplatí. Tušili jste, že čím výš přísada v seznamu je, tím větší množství je jí v produktu obsaženo?

Potřebujete inspiraci? Vybrali jsme pro vás 3 pečující produkty z řady clean beauty. Objevte čistou krásu!


Odpovědná a vědomá spotřeba je stále důležitější – také ve světě krásy!

Méně je více! Produkty jsou zcela bez toxických látek.

Náš průvodce CLEAN BEAUTY vám v tom pomůže, objevte nové oblíbené „clean“ produkty rychle a snadno.


Clean beauty neobsahuje škodlivé ingredience:

Douglas_Icon_Free_from_Silicones_1C8Rle4LqzZfIpp

Silikony jsou syntetické látky, které se nejvíce používají ve vlasové a pleťové péči pro fixační a vyhlazující efekt. Je však možné, že některé silikony způsobují endokrinní poruchy a reprodukční toxicitu.

Douglas_Icon_Free_from_Parabens_1CjPqORaiR5cL1H

Parabeny se používají v mnoha kosmetických produktech pro konzervační účely. Zejména propyl- a butylparabeny jsou velmi kontroverzními látkami, protože mohou způsobit hormonální nerovnováhu, mají totiž podobný účinek jako ženský hormon estrogen.

Douglas_Icon_Free_from_Sulfates_1CUdL4HRit3f2dh

Sulfáty čistí a pění. Pomáhají odstraňovat nečistoty a mastnotu – ale tak agresivně, že může dojít k poškození ochranné lipidové vrstvy: pokožka a vlasy mohou značně vysychat. Kromě toho mají pěnidla dráždivý účinek a způsobují zarudnutí.

Douglas_Icon_Free_from_PEGs_1CQoVQ0h0O2JAjz

Polyethylenglykoly (PEG) působí jako emulgátor, mísí vodu s olejem a tím zlepšuje konzistenci kosmetických produktů. PEG ingredience mohou být karcinogenní, protože obsahují základní látku ethylenoxid.

Douglas_Icon_Free_from_Mineral_Oils_1CPcE9O6zTcIJxc

Produkty minerálních olejů se skládají z filtrované ropy. Používají se v krémech, mlících, lacích na nehty a balzámech na rty. Produkty s parafínem mají vyživující účinek na pokožku, ale mohou ucpávat póry, takže pokožka již nemůže dýchat a vysušuje se.


Douglas_Icon_Free_from_Fragrances_1C5torr2EYxM7sY

Mnoho syntetických vonných látek je považováno za silné alergeny, mohou způsobit alergické reakce, jako je svědění nebo otoky. U našich make-upů a produktů péče o pleť CLEAN BEAUTY povolujeme maximální koncentraci syntetických vonných látek 1 %.

Douglas_Icon_Free_from_Chemical_SPF_1CMGM8cYg5OcZKw

Oxybenzony jsou chemické SPF. Snadno se vstřebávají a existuje podezření, že způsobují endokrinní poruchy a alergie. Kromě toho mají dráždivé účinky.

Douglas_Icon_Free_from_Ethanolamine_1C63t3Mjqtf5kO4

Ethanolaminy mohou obsahovat toxické chemikálie, jako jsou nitrosaminy, o kterých se předpokládá, že podporují rozvoj rakoviny.

Douglas_Icon_Free_from_Formaldehydes_1Ch96GIqI59X7EK

Formaldehydy jsou obsaženy v mnoha produktech péče o pleť a vlasy. I malé množství látky může podráždit sliznice a způsobit alergie. Navíc pleť rychleji stárne. Dnes se již formaldehyd nepoužívá v čisté formě, ale odštěpuje se od ostatních složek. Kromě toho formaldehyd vyváří toxické výpary.


584228lf2P9GMRSd8nh

Regenerating Sleeping Mask, Douglas

Regenerační maska na obličej pokožku vyživuje, hydratuje a dodává jí vitalitu, zatímco vy spíte. Maska se nanáší v silné vrstvě na odlíčený a vyčištěný obličej a nechává se působit celou noc. Ráno je pokožka revitalizovaná a svěží.


Magic Toner, one.two.free!

Tonikum pleť čistí, hydratuje a připravuje na aplikaci další péče. Obsažené fermentované kvasnice pomáhají stimulovat regeneraci buněk, Aloe Vera a kyselina hyaluronová pokožku hloubkově a dlouhodobě hydratují. Ta je pak krásně tonizovaná a osvěžená.

407889

12645501-492478782566078164OZLcJWu8r5b

16 Wishes Eyeshadow Palette, Florence by Mills

Tato paletka obsahuje 16 neutrální i třpytivých očních stínů, s nimiž hravě vykouzlíte denní i slavnostní líčení. Paletka se dá jednoduše rozdělit na tři díly, takže se o ni můžete podělit s kamarádkami, případně její část snadno zabalit na dovolenou.


ZNAČKY CLEAN BEAUTY

Skincare-product-one-two

One.Two.Free!

Douglas-collection-essential-micellar-water-makeup-removing-milk-product-still-Web-Rendition

Douglas Collection

Crosscategory-product-florence-by-mills-groupglas-unlimited-Web-Rendition

Florence by Mills

Skincare-product-dermacosmetics-cream-range-stairs-unlimited-Web-Rendition

Dermacosmetics

theordinaryG8Eyo4ry98Umo

The Ordinary

bjorkandberriesuljdBh48GKVdh

Björk & Berries

honestbeautynWKv7eOb5r63t

Honest Beauty

ritualso41UaUrTCohJE

Rituals