V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Chemický peeling: Zázrak pro vaši pleť

chemický peeling: zázrak pro vaši pleť

Zní vám chemický peeling a kyselina jako něco, s čím nechcete, aby vaše pleť přišla do kontaktu? Nenechte se zmást! Ve skutečnosti to může být přesně to, co vaše pokožka potřebuje. Představíme vám dva základní typy - AHA a BHA - a ukážeme vám, že není třeba se jich bát. Naopak, vaše pleť z nich bude nadšená.

pexels-ekaterina-bolovtsova-4672662

Rozdíl mezi AHA a BHA

Obě kyseliny jsou organického původu, každá má však trochu jiné účinky. Obecně ale lze říct, že jsou v kosmetice využívané k odstraňování odumřelých buněk, jizev, zmírnění akné, redukci vrásek a omlazení pleti.


AHA = alfa-hydroxylové kyseliny

Tyto kyseliny se běžně vyskytují v ovoci, zelenině či mléce. Patří sem například kyselina mléčná, glykolová či citronová. Mezi jejich zázračné vlastnosti patří schopnost odstraňovat odumřelé buňky a urychlit tvorbu nových. Díky tomu dochází například právě k vyhlazení vrásek nebo vymizení pigmentace. Pleť je tak omlazená, hydratovaná a rozzářená. Jsou tedy častou součástí anti-aging péče.

BHA = beta hydroxy/salicylová kyselina

Když se řekne BHA, většinou se tím myslí konkrétně kyselina salicylová. Díky svému složení má protizánětlivé, antibakteriální a zklidňující účinky. Produkty s jejím obsahem jsou vhodné pro mastnější pleť nebo aknózní pokožku, protože jsou schopné proniknout až do pórů. Pro suchou pleť nejsou vhodné, protože ji vysušují. Díky svým protizánětlivým účinkům si umí poradit i s případnou kožní infekcí.

Oba typy kyselin mají exfoliační účinek, často je proto najdete právě jako složku v kosmetických peelinzích. Bývají ale součástí i různých krémů či sér, většinou je najdete ve složení pod názvy kyselina salicylová, glykolová a mléčná. Pokud se rozhodnete pro peeling, mějte na paměti, že pokud s exfoliací začínáte, bude vám stačit ji zařadit jednou týdně. Až si na ni vaši pokožka zvykne, můžete peeling používat dvakrát týdně. Vaše pleť bude hladší a zářivější.

993128

Absolute Precious Cells Rose Drop Night Peeling Concentrate, Lancôme

Tento peeling přináší dvoufázovou noční kůru. Skládá se z růžové a zlaté exfoliační fáze. Podílí se na stimulaci obnovy kožních buněk., pokožku hydratuje a redukuje jemné vrásky. Celkově je tak pleť sjednocenější a prozářenější.

One Swipe Glow Wipe Treatment Pads, Florence by Mills

Tyto exfoliační vlhčené tamponky obsahují směs ovocných enzymů, glykolové kyseliny a výtažku z vrbové kůry. Pleť zbavují odumřelých kožních buněk a ta je díky tomu projasněná a krásně hladká.

604439