NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

České beauty blogerky: Které stojí za to sledovat a bez čeho se neobejdou?

Summer-of-beauty-2021-thumbnail-16_9-main_7-Web-Rendition

ČESKÉ BEAUTY BLOGERKY: KTERÉ STOJÍ ZA TO SLEDOVAT A BEZ ČEHO SE NEOBEJDOU?


Neustále zkoušejí nové produkty, sledují trendy ze světa krásy a v kosmetice se vyznají lépe než kdokoliv jiný. Které beauty blogerky stojí za to sledovat a jaké jsou jejich osvědčené tipy a triky?

evisions1WvuW94IZ7ZaTO

1. ALL MY COSMETICS

Pavla z blogu All my cosmetics má největší slabost pro svou čivavu Mikyho a kosmetiku. Ze všeho nejraději zkouší přírodní kosmetické produkty, a to nejen pro jejich šetrné složení, ale také autentickou vůni. A když zrovna neobjevuje novinky na poli kosmetiky, aktivně se zajímá o udržitelnou budoucnost, filozofii zero waste a zdravý životní styl.

Blog All my cosmetics si Pavla založila před pěti lety, ale kosmetika ji zajímala snad odjakživa. Vždycky ráda doporučovala známým své oblíbené výrobky a jednoho dne si uvědomila, že by byla obrovská škoda nepodělit se o své tipy a zkušenosti i s ostatními. A tak začala produkty fotit a psát na ně dnes už tolik oblíbené recenze. Blog All my cosmetics je charakteristický nejen skvělými tipy, ale také krásnými fotografiemi plnými květin. A čeho má ve svém kosmetickém arzenálu nejvíce? „Mám doma nepočítaně řasenek a paletek s očními stíny. Líčím se hodně přirozeně, ale nikdy nevynechám řasenku a nanesu si ji klidně i ve třech vrstvách. Co mi také nesmí chybět, jsou voňavé balzámy na rty. Mám je ve všech kabelkách, místnostech v bytě, autě, po kapsách, zkrátka všude,“ prozrazuje na sebe Pavla.


2. DAZZLICIOUS

Anna svůj blog Dazzlicious píše od roku 2011 a jeho podoba se proměňuje stejně jako Anna. V obsahu sice hraje prim kosmetika, na jejích stránkách ale najdete pestrou všehochuť lifestylových témat, jako je krása, cestování, jídlo anebo bydlení.

evisions2gnd4s8KG186Un

„Impulzem pro založení stávajícího blogu byla fotka krásně nazdobených nehtů, přes kterou jsem se dostala na blog Lucky z A Cup of Style. Zaujalo mě, že někdo bloguje o módě a kosmetice, postupně jsem našla i pár dalších českých podobně zaměřených blogů. Kosmetika mě v té době hodně bavila, ráda jsem nakupovala zejména nové laky na nehty a experimentovala se zdobením nehtů, tak jsem si řekla, že to taky zkusím. Vůbec jsem nečekala, že mě to chytne a tahle vášeň se mě bude držet následujících deset let. Začínala jsem s články převážně o kosmetice, postupem času začala přibývat i jiná témata,“ popisuje své začátky Anna. A bez jakého kosmetického produktu se neobejde? V kabelce jí nikdy nechybí krém na ruce. „Přes léto ho vůbec nepotřebuji, ale jakmile se jen lehce ochladí, mé ruce se zblázní, jsou neustále vysušené a potřebují namazat po každém umytí rukou. Během pandemie covidu-19 se ta potřeba ještě zintenzivněla,“ upřesňuje blogerka.


evisions3d0QH8eCGHlTwc

3. ILOVEMAKEUP

„Jsem kosmetická závislačka a nestydím se za to.“ Tak o sobě mluví autorka blogu ilovemakeup. Kosmetický zápisník píše už 11 let a najdete v něm recenze, v nichž do nejmenšího puntíku popisuje vyzkoušené produkty, i tipy na líčení. A protože má doma čtyři pejsky, najdete na blogu i články o tom, jak přivítat štěně v novém domově anebo ho skamarádit se zbytkem smečky.

Milovnice make-upu z blogu ilovemakeup ráda zkouší výrazné líčení a inspiruje k tomu i ostatní. Nebojí se pestrobarevného líčení očí, ostatně právě to se stalo jejím poznávacím znamením. „Mám-li v ruce kosmetiku, která funguje, chci, ať je vidět. Vždy tak dám přednost výrazné lince fixem před jemnou linkou tužkou. A kdybych měla zvolit mezi hnědými a fialovými očními stíny, jsou pro mě fialové kouřovky jasná volba. Když se na to ale podíváme všeobecně, jsem pro takové líčení, ve kterém se člověk cítí nejlépe,“ dodává.4. HOUSE OF SKODULKA

Klára z blogu House of Skodulka o sobě sice říká, že je úplně normální ženská, ve světě krásy je ale zkušeným beauty guru. Své kosmetické zkušenosti, dojmy i triky sdílí se svými fanoušky přes 10 let a patří mezi první tváře české blogové scény.

evisions4K7KyRYueNGobl

„V té době byla česká blogová scéna teprve v plenkách a blogy, jak je známe dnes, neexistovaly. A já byla na vysoké škole, měla spoustu volného času, a tak jsem se rozhodla založit si vlastní online svět,“ popisuje zrod svého blogu Klára, která je milovnicí barevného líčení. Při líčení očí si umí vyhrát i s takovými odstíny, jako je zelená, modrá, nebo dokonce neonově růžová. „Kdybych si ale měla vybrat jen jeden jediný produkt, pak rozhodně volím matnou a dlouhotrvající rtěnku. Těch mám ve sbírce nejvíce a bývá to moje nejčastější volba,“ prozrazuje Klára.


evisions5U6qHHCikhyVZ3

5. EVERYTHIN KATE

Kateřina se kosmetice věnuje nejen ve virtuálním světě na blogu Everythin Kate, ale také v tom reálném. Už druhým rokem pracuje v kosmetické firmě. Přestože se její práce točí kolem kosmetiky, s radostí se jí věnuje i ve svém volném čase. S fanoušky sdílí recenze, rady i tipy pro výběr vhodných kosmetických produktů. A čím jí kosmetika tolik učarovala? „Líčení mi vždycky dodá pocit osobního komfortu a sebevědomí, byť bych měla jen řasenku a zvýrazněné obočí,“ vysvětluje Kateřina.


6. KENDYS' WORLD

Martině přátelé neřeknou jinak než Kendys a ostatně tak ji znají i fanoušci jejího blogu Kendys’ world. Ten je sice zaměřený především na kosmetiku, ale nechybí na něm ani články o cestování nebo módní tipy. Pokud ale něco na blogu nenajdete, pak jsou to neutrální odstíny. Kendys miluje barvy a ráda svého kreativního ducha promítá i do líčení. Oční víčka jí tak zdobí namalovaná Eiffelova věž, leopardí vzor anebo západ slunce nad oceánem.

evisions6f0l5x4kQ2JUu2

A jak vypadá její beauty rutina? „Žádné rituály jako takové nemám. Ráno si pleť umyji vodou, vyčistím pleťovou vodou, nanesu denní krém a hlavně nezapomenu na krém s SPF, který je hodně důležitý, ale spousta žen ho bohužel opomíjí. Večer pleť zase připravím ke spánku. Nejprve na ni nanesu čisticí krém, poté pleťovou vodu a pak už ji jen namažu nočním krémem anebo olejem. Někdy samozřejmě používám i nějaké ty peelingy, masky nebo gely,“ popisuje Kendys. Z palety produktů na líčení se pak rozhodně neobejde bez produktů na obočí. „Nejraději si obočí zvýrazňuji stíny, ale nepohrdnu ani tužkou nebo zabarveným fixačním gelem. Myslím si totiž, že obočí je to nejdůležitější na našem obličeji a záleží hlavně na něm, jak bude obličej působit,“ vysvětluje.


evisions7

7. SHELF OF BEAUTY

Eliška vyrostla v Krkonoších, ale práce ji nakonec zavála až do hlavního města. „V době, kdy jsem blog zakládala, jsem byla v Praze asi půl roku a dostupnost kosmetických produktů a nesčetné množství míst, kde je bylo možné pořídit, se výrazně projevilo na velikosti mé kosmetické sbírky,“ popisuje začátky blogu Eliška, která si zakládá na tom, aby každý článek i recenze byly nabité informacemi a praktickými tipy pro čtenáře. Kvalita proto u ní převažuje nad kvantitou. A tak nepublikuje články na pravidelné bázi, ale píše, když má čas, chuť a především zajímavé téma, které chce sdílet se svými fanoušky.

„Čím jsem starší, tím víc na sobě vidím a uvědomuji si, že pravidelná péče o pleť se vyplácí. A tak ji nezanedbávám a nikdy nevynechávám. Neexistuje, že bych šla spát neodlíčená. Jinak jsem blázen do plátýnkových masek, u těch vždycky koukám na své oblíbené seriály, dalo by se říct, že je to takový můj rituál,“ dodává Eliška.


8. WHAT A FANCY WORLD

Lauřin blog What a fancy world brzy oslaví třetí narozeniny. K rozhodnutí založit si vlastní blog nedospěla ze dne na den. „Zpočátku jsem zvažovala natáčení videí na YouTube, což tehdy bylo a vlastně stále je velmi populární. Jenže nakonec zvítězila moje láska ke psaní. Už odmala jsem neustále psala různé básničky a povídky, takže spojit své dva koníčky – psaní a kosmetiku – se mi nakonec zdálo jako nejlepší řešení,“ vysvětluje Laura. A jakým líčením se u ní můžete inspirovat? Laura nemá úplně vyhraněný styl, ale v jejích tipech nikdy nechybí výrazné oční linky inspirované legendární Amy Winehouse.

evisions9