V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Červenejte se: kouzlo tvářenek

kouzlo tvářenek

 

Chcete, aby vaše pleť vypadala zdravě a hlavně sexy? Dodejte jí nádech ruměnce, červenání je totiž sexy. Proč by jinak vznikla tvářenka? S její pomocí můžete navíc i částečně opticky upravit tvar obličeje. Jenže po které sáhnout? Taky vám jde hlava kolem z nabídky různých typů tvářenek a nevíte, kterou si vybrat? Pomůžeme vám se zorientovat.

 
tvarenka
 

Vhodný odstín není jediným rozhodovacím kritériem, kterým se při výběru tvářenky řídíme. Důležitá je také její konzistence. Hodí se pro vás spíš pudrová, krémová nebo tekutá? Každému typu pleti vyhovuje jiná, stejně tak můžete vybírat podle příležitosti nebo podle vaší zručnosti a zkušenosti s aplikací.

 

Pudrová tvářenka

Tohle je jednoznačně nestárnoucí klasika, která stále je nejoblíbenějším a také nejpoužívanějším druhem tvářenky. Největší výhoda? Jednoduchá aplikace a univerzálnost – hodí se pro jakýkoliv typ pleti. Nedostatek? Kratší výdrž, kterou však můžete elegantně vyřešit opakovaným nanesením během dne. K nanášení se hodí větší štětec.

 

Tekutá tvářenka

Tekutá nebo gelová tvářenka je vhodná zejména pro mastnější typ pleti – neobsahuje totiž oleje. Na pleti vypadá velmi přirozeně, její nevýhodou je ale obtížnější aplikace. Na tváři rychle schne a je nutné ji nanášet ideálně pomocí prstů. Chce to praxi, ale výsledek stojí za to!

 

Sametově krémová tvářenka

Sametově krémovou tvářenku ocení zejména ženy se suchou pletí. Jaké má výhody? Rozhodně dlouhou výdrž a také intenzivní barvy. Proto při nanášení opatrně, stačí opravdu malé množství, které nanesete prsty nebo houbičkou. Oproti pudrovým tvářenkám má krémová tu výhodu, že nezdůrazní nedokonalosti ani vrásky, naopak vykouzlí hladký vzhled. Hodí se tedy i pro zralejší pleť.

Přemýšlíte nad správným odstínem? Máme pro vás základní poučky, které vám mohou výběr ulehčit. Máte světlejší typ pleti? Pak se pro vás nejvíc hodí jemně růžové či broskvové tóny. Pokud se dobře opalujete a vaše pleť je spíš tmavšího odstínu, nejvíc vám budou lichotit zlatohnědé, ale i tmavě červené nebo vínové barvy. A zrzky? Na jejich pleti nejlépe vypadají tvářenky meruňkové nebo pískové barvy.

kontury

 

Jak nanášet?

Nejdřív ze všeho vtáhněte ústa dovnitř, čímž zvýrazníte lícní kosti. Ty poté jemně přetřete tvářenkou. Obecně make-up artistky radí, že čím kulatější je obličej, tím svisleji musíme tvářenku nanášet. Štíhlému obličeji proto bude slušet tvářenka aplikovaná vodorovněji, širšímu naopak svisleji.

TIPY:

Pokud používáte pudrovou tvářenku, nanášejte ji až na samotný pudr. Pokud máte krémovou, aplikujte ji hned na krémový základ, tedy ještě pod pudr. V opačném případě by se totiž srazila a na tváři by vám vznikly nepěkné fleky.