NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Beauty trend: Obrácené linky

beauty trend: obrácené linky

Kočičí oči, ale naopak? Ano! Reverzní líčení je hitem nejen sociálních sítí, hlavně TikToku, na popularitě nabírají také mezi celebritami, make-up artisty i veřejností. Vyzkoušejte ho také, je to snadné!

gettyimages-531962638
Kim Kardashian, zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

V čem spočívá trend reverzního líčení kočičích očí? Linku nenanášíte na vrchní víčko, ale na spodní! Pozornost tak přitahuje k spodní linii řas. Výsledkem je kouřové, smyslné podoční líčení, které se v koutku rozšiřuje a vytváří sexy kočičí tvar.

Mánii obrácených linek odstartoval vizážista @paintedbyspencer, ovšem tento typ líčení už dřív vynesly na červený koberec některé z celebrit. Málokoho překvapí, že mezi prvními byla trendy udávající Kim Kardashian už v roce 2016 a jen o rok později ji napodobila také Kristen Stewart. Nyní po reverzních kočičích linkách šílí celý svět. A jak na to?

Na horní víčko aplikujte šedý oční stín, stejným odstínem pak přejeďte i linii spodních řas. Tužkou na oči podle svého vkusu (ideální je taková, která má delší výdrž) začněte u vnitřního koutku, který důkladně obtáhněte, pokračujte pod linií spodních řas až do vnějšího koutku. Následně stejnou tužkou obtáhněte i vodní linku, aby linka vypadala silnější. Vnější koutek opravdu pořádně protáhněte a zdůrazněte.

Jednou z opravdu odolných očních linek, které se nemusíte bát nanést na vodní linku, je například krémová tužka Pro Longwear Eye Liner od MAC. Je voděodolná a nerozmazává se. Preferujete spíš gel a štěteček? Pak sáhněte po Cream Eyeliner od značky e.l.f. Díky krémové textuře vykouzlíte naprosto precizní linky. I v tomto případě je samozřejmostí odolnost vůči vodě i potu.

Vyzkoušíte tenhle jednoduchý, a přitom zajímavý způsob, jak osvěžit každodenní líčení?