Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Zčervenání obličeje

Jaké jsou příčiny zarudnutí obličeje

Občasné zabarvení obličeje, které je způsobeno lichotkami, působí bezpochyby roztomile, ale permanentní červené tečky na kůži jednoho šťastným neudělají. Příčin může být spousty – užívání určitých léků, různé druhy alergií, růžovka, kopřivka, perorální dermatitida a jiné kožní problémy, které je potřeba konzultovat s dermatologem. Vyrážka v obličeji může být ale také způsobena nezdravým životním stylem, jako je stres, pití alkoholu, kouření, nadměrné slunění, popř. hormonální nerovnováha a také akné. Pokud můžete s čistým svědomím předešlé důvody vyloučit a i přesto se Vám objevují červené skvrny v obličeji, je možné, že k tomu máte genetické předpoklady, či zhoršenou kvalitu pružnosti cévních stěn, které zůstávají rozšířené a proto viditelné. V neposlední řadě může být příčinou pouze špatná péče o pleť. Jde především o používání zaprášených štětců, starého, či nekvalitního make-upu, popř. nanášení líčidel na nedokonale vyčištěnou pleť.

 

 

Co na vyrážku

Jsou-li kožní nemoci vyloučené, měli byste se v péči o Vaší pleť svěřit do rukou kvalitní kosmetiky. Citlivá pokožka potřebuje velmi něžné a láskyplné zacházení. Proto nepoužívejte kosmetiku s obsahem alkoholu, který pleť příliš vysušuje a dráždí. Naopak dopřejte své pleti péči, která podporuje vznik přirozeného ochranného povrchu kůže tím, že budete používat přípravky s pH 5,5-5,6, což je přirozeně kyselé pH lidské pokožky. Pokožku proto nejlépe vyčistěte pomocí čistícího mléka Extra Gentle Cleansing Lotion které pleť zklidní, dodá jí antioxidanty a hydratuje. Dalším krokem je velmi důležité použít péči v podobě séra, gelu, či krému, který svým složením redukuje červené tečky na kůži a zároveň zabraňuje ztrátě vlhkosti, jako to dělají pleťové krémy AquaSource od Biotherm a HYDRA ZEN NEUROCALM CRÈME SPF 15 od Lancome, který k tomu ještě chrání před slunečními paprsky. Pleť takto ošetřete pravidelně ráno před nanesením make-upu i večer před spaním.

Vedle používání kvalitní kosmetiky zásobujte pokožku také dostatečným množstvím vitaminů a minerálů. Mezi ty pak patří selen, hořčík, vápník a vitamin C, které jsou nepostradatelné pro stavbu stěn cév. Jako doplněk v boji proti červeným skvrnám v obličeji si vytvořte lněný výluh, kterým pleť očistěte a pak dále pokračujte v běžné péči. Zalijte lněná semínka studenou vodou a nechte aspoň dvě hodiny luhovat. Poté přeceďte a výluh přelijte do prázdné lahvičky, z které můžete dávkovat na vatový tampónek.

 

Jak nalíčit citlivou pleť

Často slyšíme, že když je tvář podrážděná, neměli bychom na ni nanášet make-up. Opak ale může být pravdou. V dnešní době je k dostání kvalitní dekorativní kosmetika s velmi lehkým složením, která stejně jako krémy bojuje proti vyrážce v obličeji a zároveň zčervenání skvěle zamaskuje. Na červené skvrny patří zelené tóny. Ty obsahuje například Photo Finish Color Correcting Primer od Smashbox, který opticky skvěle neutralizuje zčervenání, stahuje póry a vyhlazuje jemné vrásky, nebo, na lokální zakrytí Smashbox Color Correcting Stick. Pro sjednocený vzhled v obličeji doporučujeme pak bezkonkurenční voděodolný make-up DOUBLE WEAR MAXIMUM COVER od Estee Lauder, který skvěle zamaskuje všechny nedokonalosti pleti a zároveň jí propůjčí přirozený vzhled.