NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Beauty SOS - Unavené oči

Kruhy pod očima – příčiny

Tmavé kruhy pod očima a oteklé oči jsou často signálem stresu, nedostatku pohybu, či nedostatku klidného spánku. Příčinou může být ale i alergie, či nutriční nedostatek různých vitamínů, či nedostatku železa. Velmi častou příčinou je špatný pitný režim, kdy nedochází k naředění krve, to vede k dostatečnému průtoku krve tkání, čímž se tkáň neokysličuje tak jak by měla. Tělo je tak pod stálým napětím, což má za následek vznik vrásek, otoků a tmavých kruhů pod očima.

 

U některých lidí mohou být příčiny kruhů pod očima způsobeny genetickou predispozicí, či nemocí jako je hypofunkce štítné žlázy, či nemoc ledvin. Kromě toho se vlivem přirozeného stárnutí svaly a tuk v těle štěpí. Tím působí oči propadlým dojmem a při špatném světle jsou viditelné tmavé stíny v oblasti očí.

 

 

Jak na kruhy pod očima

Jak bylo již řečeno, jednou z příčin kruhů pod očima jsou nedostatky jak v péči, tak ve spánku, či špatné stravování. Pro oční partie je především důležitý vitamin A. Nejen, že zlepšuje zrak, ale napomáhá i regeneraci pleti, čímž zpomaluje předčasné stárnutí způsobené UV zářením. Najdeme ho především v játrech a vaječných žloutcích. Z potravin rostlinného původu, které obsahují provitamin A, jsou pak především mrkev, špenát a dýně, či meruňky. Stejně tak můžete používat i přímo na pleť, díky kosmetice která obsahuje retinol, což je jedna z forem vitamínu A.

 

Oteklé oči mohou vzniknout i v důsledku stresu, či únavy. Na takové momenty je tu zachránce v podobě očního krému Moisturzing Eye Contour Gel který by během náročných pracovních, či studijních dnů, nebo během cestování neměl chybět ve Vaší kabelce. Co na unavené oči, když není po ruce vhodný krém? Domácím rychlým pomocníkem jsou čajové sáčky od zeleného, či černého čaje, které vlažné položíte na oči. Teplo a kofein, který obsahují, stimulují krevní oběh, čímž očím pomáhají od únavy a napětí.

Naopak chladivé účinky nabízí oční maska StarSkin Eye Catcher, která okamžitě redukuje opuchliny, zjemňuje vrásky a dodává odpočatý vzhled.

Stejně jako Vy, by měly i Vaše oči odpočívat především v noci. K tomu jim pomohou relaxační krémy, které se aplikují před spaním a zajistí tak, aby Vaše oči měli po probuzení svěží vzhled. To Vám umožní například oční noční krém Supremya yeux od Sysley, který zároveň zmírňuje proces stárnutí.

 

Co na kruhy pod očima

 

Pro mladou pleť:

K zakrytí tmavých kruhů pod očima nebo napuchlých očí stačí u mladé pleti použít lehký korektor. Který produkt je ten nejvhodnější nezávisí pouze na jeho vlastnostech, ale také na typu pleti. U mladé a mastnější pleti se doporučuje takový korektor, který pomáhá pokožce regulovat produkci mazu a zároveň ji dezinfikuje. Přesně takovým korektorem je Studio Finish Concealer od MAC, který je k dostání v široké škále odstínů a dokonce chrání pleť před slunečními paprsky pomocí SPF 35.

 

Pro suchou pleť:

Pro suchou pleť s jemnými vráskami je vhodnější krémový korektor, který skvěle kryje a pokožku nevysušuje. Takový je korektor Double Wear Stay-in-place od Estee Lauder, který kryje tmavé stíny, maskuje oteklé oči a navíc se nerozmazává.

 

Pro zralou pleť:

Pleť, které se kolem očí objevují jemné vrásky, a zároveň trpí na kruhy pod očima, je potřeba pořádně rozjasnit s pomocí ikonického Yves Saint Laurent Touché Eclat. Rozjasňující korektor zamaskuje jemné vrásky i tmavé kruhy pod očima a zároveň Vaše oční okolí rozzáří a tím mu dodá mladistvý vzhled. Můžete nanášet přes Váš základní make-up, tak jen samostatně a během dne vrstvit podle potřeby.

 

Náš tip: Při aplikaci naneste korektor pod oči ve tvaru trojúhelníku a poté jej vklepejte do celého očního okolí. Vyhněte se nanášení do zakřiveného tvaru v místech, kde se objevují tmavé kruhy. To by mohlo mít za následek opačný optický efekt a tmavé stíny ještě prohloubit.