POUZE DNES AŽ 22 % NA KATEGORII LÍČENÍ

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Suchá pleť

Jaké jsou příčiny suché pleti

Velmi, či extrémně suchá pleť nastává, když je snížená produkce kožních mazových žláz. Ty přirozeně obalují pokožku mastným filmem, který ji má chránit před vysušováním, tedy ztrátou vlhkosti a proti patogenům. Jelikož je u suché pokožky tato funkce nedostatečná, je pleť podrážděná, popraskaná, pne, svědí a zároveň je náchylná i na různá nepříjemná kožní onemocnění, jako jsou například ekzémy, či různé vyrážky. Dalším nepříjemným následkem suché pleti je i ztráta pružnosti a tvorba vrásek.

 

Jak na suchou kůži

Kromě genetických predispozic mohou být důvody vzniku suché pleti užívání některých léků, konzumace kávy, čajů a alkoholu, které mají dehydratační účinky. Příčinou může být i dlouhodobé užívání agresivní kosmetiky, která obsahuje tenzidy. Vaše pleť reaguje také na prostředí, ve kterém se pohybujete. Jde především o zakouřené místnosti, či kanceláře s extrémně suchým vzduchem. Stejně tak má na pokožku vliv i nadměrné slunění, či návštěva koupališť s chlorovanou vodou. Důležité je soustředit se na Váš denní režim. Dostatek odpočinku, kvalitní péče a strava hrají vždy klíčovou roli. Dbejte na dostatečný příjem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Velký vliv na kvalitu kožních buněk má vitamin A, jehož provitaminem je betakaroten, který je hojně obsažen v mrkvi, játrech, vejcích a v sýrech. Vitamin A pomáhá stabilizovat buněčnou stěnu a přispívá tak k regeneraci buněk. Stejně tak i zinek je stavebním kamenem pro posílení odolnosti pleti.

 

 

Co na suchou pleť

Při čištění obličeje je vždy důležité zvolit produkty, které jsou určené pro suchou pokožku a neobsahují proto mýdlo. Vhodným čisticím prostředkem pro suchou pleť je například čistící krém Také the Day Off od Clinique. Pleť po nanesení balzámu jen opláchněte vlažnou vodou a lehce osušte ručníkem. Lidé se suchou pletí by se měli rozhodně vyhýbat peelingům, stejně jako kartáčům na obličej, protože mohou pleť ještě více podráždit. Po umytí doporučujeme nanést hydratační krém na suchou pleť Aquasource od Biotherm, který pokožku nejen že zklidní a hydratuje ji po dobu 48 hodin, ale především nezanechává na obličeji mastný film. 

Pokud máte se suchou kůží problém i na těle, používejte velmi jemné mycí gely, které ji dále nevysušují. Důležité pak je zvyknout si po sprše, či koupeli, na pravidelné krémování šupinatých míst. I pro kůži na těle používejte krémy, či oleje s lehkým složením, jako má například Skin Body Treatment od Elizabeth Arden, který dodává pocit vláčnosti po dobu až 8 hodin.

 

Jak nalíčit suchou pleť

Základem pro líčení je krém na suchou pleť, jakožto vhodný hydratující podklad. Pro suchou až velmi suchou pleť se nedoporučuje běžný make-up, nýbrž jeho lehčí varianta jako jsou například BB a CC krémy. Jedním takovým CC krémem je i Super Defence od Clinique, který nejen, že pleti dodá sametový vzhled, ale také ji chrání před vnějšími vlivy. Pokud jste na cestách a nechcete s sebou vozit příliš kosmetiky, bude Vám vyhovovat tónovací denní péče v podobě krému Soin Teinté Phyto-Hydratant od Sisley. Tento hydratační make-up dodává Vaší pleti jak ochranu, tak i skvělý sjednocený vzhled. U suché pleti se nedoporučuje nanášet pudry, protože ji vysušují. Pořiďte si proto zdravíčko raději v tekuté formě. Jedním takovým je Clinique Chubby Stick, která pleti dodává zdravý, rozzářený vzhled a zároveň o ní pečuje a hydratuje ji.