V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDEALS11"!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Rychle se mastící vlasy

 

Proč se vlasy mastí?

Stejně jako mastná pleť jsou i mastné vlasy zapříčiněné nadměrnou tvorbou kožního mazu. Ten je vytvářen mazovými žlázkami, které ústí přímo k vlasovým kořínkům. Maz je produkován, aby chránil vlasy před vysycháním, a dalšími mechanickými či slunečními vlivy. Nadprodukce mazu v mazových žlázách je způsobena nedokonalou regulací. Ta může být jak dědičná, tak způsobena stresem, či hormonálními změnami, především během menstruace, v menopauze, či těhotenství. Krom toho má na rychle se mastící vlasy vliv nezdravá životospráva, užívání určitých léků a špatná péče, jako třeba mytí vlasů agresivními šampóny.

 

Co na mastné vlasy?

Tvorbě mastných vlasů lze předcházet pomocí jednoduchých typů a triků. Velkou roli hraje samotné mytí. To by nemělo být častější než každý druhý až třetí den. Důležité je používat velmi šetrné šampony pro mastné vlasy, jako například šampon Deep Detox od Douglasnebo šampon Clean Smooth Definition od Toni&Guy. Pokud je to aspoň trochu možné, myjte si vlasy po ránu, protože přes noc se mastí více než přes den, budete tak mít vlasy delší dobu svěží. Při mytí myslete na to, že stačí šampon vmasírovat pouze na pokožku hlavy. Naopak kondicionér pak nanášejte pouze na délky vlasů, nikoliv až k hlavě. Jak po šamponování, tak i po použití balzámu smyjte pěnu vlažnou vodou. Horká voda by zbytečně zahřála pokožku hlavy a ta by reagovala opět nadmírou produkce kožního mazu. Pokud je to možné, vlasy po mytí nefénujte, a když, tak pouze na střední, či nejchladnější stupeň. Kartáčování pak stačí pouze po fénování. Nadměrné česání a časté sahání do vlasů pak mastění jen podporuje.

Pomoci může i trocha té relaxace v podobě relaxačních cvičení, které nejenže uvolní Vaši mysl a odbourají stres, ale může pomoci i s regulací produkce mazových žláz.

 

Jak zamaskovat mastné vlasy?

K zamaskování vzhledu mastných vlasů se jako alternativy ke klasickému šamponu v poslední době osvědčily hlavně suché šampony pro mastné vlasy. Ty poskytují příjemný pocit svěžesti, i přesto, že jsou vlasy lehce mastné. Dá se tak pohodlně oddálit další mytí vlasů až na druhý den. Na výběr jsou například lehce zbarvené šampony podle barvy vlasů jako například Light od Batiste pro blonďaté vlasy. V kabelce by pak rozhodně neměl chybět praktický, voňavý a cenově velmi přijatelný Floral od Batiste. Pro dodání objemu je poté nejlepší Batiste Heavenly Volume

Dalším způsobem, jak efektivně skrýt mastné vlasy je klasický drdol. Zatímco čepice, či klobouk mají skrz zahřívání pokožky, spíše kontraproduktivní účinky. Proto doporučujeme se tomuto druhu řešení v případě rychle se mastících vlasů nejlépe vyhnout.