V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Poškozené vlasy

Jaké jsou příčiny roztřepených konečků

Stejně jako naše pleť má i pokožka hlavy, která je pokrytá vlasy, mazové žlázy. Ty mají za úkol chránit před vysušováním nejen kůži, ale i vlasy jako takové. U dlouhých vlasů se maz nedostane tak daleko, což má za důsledek to, že jsou konečky nechráněné, ztrácejí lesk, vysušují se, lámají a třepí.

Příčinou toho, že se maz nedostane až ke konečkům, může být například příliš časté mytí. K vysušování dochází i pravidelným barvením, odbarvováním, fénováním a přirozeně pak i vlivem UV zářením. V zimě dochází často i k mechanickému poškozování konečků a to nošením šál, či svetrů, o které se konečky třou, cuchají a tak i poškozují.

 

Jak na suché vlasy

U suchých vlasů je velmi důležitý proces mytí. To by nemělo být častější než dvakrát, maximálně třikrát do týdne a to velmi jemnými šampony. Agresivní šampony by mohli způsobit nadprodukci kožního mazu, což by bylo kontraproduktivní a mohlo by to naopak vést k problému s rychle se mastícími vlasy. Důležité je naučit se šamponovat vlasy pouze u hlavy a ne po délce. Na druhou stranu by měl být kondicionér nanášen pouze na délku vlasů a ne ke kořínkům. Jak šampon, tak i kondicionér pak smývejte pouze vlažnou, nejlépe dokonce studenou vodou. Ta vlasy zaceluje a jsou pak lesklejší. Po umytí je důležité vlasy šetrně rozčesat. Proto je vhodný kartáč Tangle Teezer který nejen, že je k dostání v různých barvách a tvarech, ale hlavně je udělaný tak, aby po vlasech klouzal a šetrně je rozčesával, i když jsou mokré. Pokud vlasy fénujete, pořiďte si kvalitní fén s ionizátorem a nejlépe i s třemi stupni teploty. V takovém případě se pak snažte používat střední a nižší stupeň společně s ochranou proti horkému vzduchu jako je třeba Heat Protection Mist od Toni&Guy. Především pak v zimě a během horkých dnů v létě nezapomínejte o Vaše konečky pečovat a chránit je s pomocí pečujícího séra na vlasy Glamour High Shine Serum TONI&GUY. Stačí pouze jednu kapku rozetřít do dlaní a nanést tak na konečky. Kouzlem tohoto séra je, že vlasy nemastí a tím je nezatěžuje, naopak je chrání před vysycháním a lámáním. Pokud používáte tužidlo pro objem, obstarejte si takové, které neobsahuje alkohol, protože ten pokožku opět příliš vysušuje.

 

Co na suché vlasy

Produkty na poškozené vlasy by měly být velmi šetrné na odmašťování. Často obsahují silikony, které vlasy obalí a chrání před vnějšími vlivy, nebo proteinové složky, které vlasy posilují. Takovou péči skrývá i šampon Caviar Moisture Shampoo Alterna. Na délky suchých vlasů je potřeba po šamponování nanést péči v podobě kondicionéru, který Vaše vlasy jakoby zabalí do ochranné folie. Pro kudrnaté, či vlnité vlasy, které trpí suchými konečky, tu máme Smooth Anti-frizz od Alterna Haircare. Tento kondicionér se díky výtažkům z bambusu stará o zlepšení stavu Vašich vlasů, zjemňuje je a narovnává, a zároveň ještě chrání jejich barvu. Nezapomínejte, že méně je u suchých a poškozených vlasů více. Proto to s dávkovaným množstvím šamponu ani kondicionéru nepřehánějte, abyste je zbytečně nezatěžovaly. Pokud jsou vlasy hodně vysušené například barvením, dopřejte jim po umytí extra péči. Ta se dá aplikovat buď po každém mytí, nebo jako maska na suché vlasy jednou až dvakrát do týdne, pokud nejsou vlasy tolik poničené. Fill and Fix Caviar Treatment od Alternyje hydratační maska na vlasy, která se postará o ochranu konečků dlouhých vlasů během celého roku. Chrání je před mechanickým poškozením a vysušováním. Vlasy se po použití jednoduše rozčesávají a mají viditelně větší lesk.

Jako přírodní alternativu pro masku na roztřepené konečky doporučujeme vyzkoušet směs olivového oleje a citronové šťávy. Teplý (ne horký!) olivový olej smíchejte s citronovou šťávou, naneste na konečky vlasů, nechte působit 10-20 minut a smyjte.