V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Pigmentové skvrny

Příčiny pigmentových skvrn

Některé, jako třeba mateřská znaménka, mohou být již vrozené, jiné vznikají během života. Vliv na jejich vznik má především genetika, nadměrné slunění, ale i životní prostředí, alkohol, cigarety a volné radikály. Stejně tak jsou pihy považovány za změny pigmentace pokožky. Co se ale v kůži přesně děje? Jde o nahromadění hnědého pigmentu melaninu v buňkách zvaných melanocyty, které ho běžně produkují a při opalování ho transportují do buněk zvaných keranocyty. Tím lidská pleť po opalování hnědne. Pokud nejsou melanocyty dostatečně funkční, produkují příliš melatoninu, nebo ho nedokonale distribuují. Takto se melanin nerovnoměrně hromadí na určitých místech, kde vznikají nahnědlé tečky různé velikosti a intenzity.

 

 

Co na pigmentové skvrny v obličeji

Důležité je si uvědomit, že stařeckým skvrnám je důležité předcházet. Proto nikdy nepodceňujte sílu slunečních paprsků, které pokožku zasahují a v pozdějším věku mohou být zodpovědné za změny pigmentace. To se děje především na obličeji, dekoltu, či na rukou. Pokud se skvrny již objevili, je třeba sáhnout po účinných kosmetických produktech, které mohou pravidelným užíváním hravě nahradit laserová ošetření. Jedním takovým zázrakem je Anti Dark Spot Serum od Douglas, které se může nanášet jak na skvrny na obličeji, tak i na ty na rukou či dekoltu. Dalším vysoce účinným produktem je sérum Intensive Anti-Dark Spot od Shiseido, s kterým po dlouhodobém aplikování docílíte zmírnění viditelnosti tmavých skvrn a zabránění vzniku nových. Na hřbety Vašich rukou doporučujeme použít krém na pigmentové skvrny Dark Spot Corrector and Optimizer od Clinique, který nejen že zmírňuje zabarvení, ale také chrání proti slunečním paprskům a vzniku nových skvrn. 

Přírodní látkou, která napomáhá zesvětlení pigmentových změn, je vitamín C. Ten se postará o rovnoměrné rozdělení melatoninu a pomůže zredukovat jeho nadprodukci. Z toho důvodu jsou vhodné i kosmetické produkty, které ho obsahují.

 

Jak zamaskovat pigmentové skvrny

Ať už Vás trápí pigmentové, nebo stařecké skvrny, nevěště hlavu! Skvrny se s dnešními kosmetickými produkty dají perfektně zamaskovat. Pro dokonalý účinek zakryjte místa korektorem. Korektor Concealer Stick with Vitamin E od Collistar by rozhodně neměl chybět ve Vaší kabelce. Nejen, že se postará o pigmentové skrvny, ale také zamaskuje akné, či kruhy pod očima. Je voděodolný a velkým plus je i ochranný sluneční faktor. Pro sjednocení pleti a její celkovou ochranu před sluncem sáhněte po make-upu Even Better Make-up od Clinique, který vedle širokého spektra odstínů ještě pomáhá v boji proti nahromaděnému melaninu. Tečkou za dokonalým nalíčením by měl být pudr s ochranným slunečným faktorem a dlouhou výdrží, jako voděodolný Sun Protective Compact od Sensai, který se dá použít i „mokrým způsobem“, čímž nahradí klasický make-up.