V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Lesklá pleť

Proč se pleť mastí

Hlavní příčinou lesknoucí se pleti je nadprodukce mazových žláz. Ty za normálních okolností vylučující maz odvodnými kanálky, čímž vzniká olejový film na obličeji, který ho chrání mimo jiné před vysušováním. Pokud ale mazové žlázy vytváří nadprodukci mazu, není vzhledem k povaze buněk možné, aby kanálky dále odváděly vytvořený maz, a začnou se ucpávat.  Kromě lesknoucí se pleti dochází i k viditelnému zvětšení pórů, popřípadě i tvorba akné. Zatímco přirozeným maštěním se pokožka chrání proti patogenům, v případě nadprodukce mazových žláz jde o opačný efekt. Pleť se tak stává živnou půdou pro bakterie, jejichž metabolity mohou způsobit zánět mazových žláz.

K nadměrnému maštění může docházet kvůli genetické predispozici, různými vnitřními a vnějšími faktory, jako jsou hormonální změny (teenageři, ženy v těhotenství, či během menstruace). Stejně jako nevyvážená strava, příliš cukru, pití alkoholu, kouření, stres, užívání některých léků, sluneční paprsky a špatná péče o pleť podporují tvorbu mastného obličeje.

 

Jak na mastnou plet

Pro mastnou pleť je nezbytné vhodné a šetrné čištění i celková péče o ni. Čistící gely a pleťové vody by měly intenzivně odstranit nečistoty, měly by být jemné k pokožce a hydratovat ji, aby zabránily opětovnému vzniku mastného obličeje. Čistící gel Pure Efect Gel Nettoyant od Biotherm kombinuje tyto vlastnosti a navíc obsahuje antibakteriální složky, které eliminují počet bakterií na povrchu pokožky a zabraňuje tak hnisavým zánětům. Zároveň pak potlačuje nežádoucí lesk. Pokud si obličej čistíte raději pleťovou vodou, používejte pleťové tonikum bez alkoholu, která nenarušuje pH pleti a zároveň ji dezinfikuje jako The Oil Absorbing Tonic od La Mer. Pleť čistěte pravidelně každý večer před spaním a každé ráno před nanesením make-upu.

Z důvodu rozložení množství mazových žláz po obličeji jsou pro efekt mastného obličeje zodpovědné především partie takzvané T-zóny (čelo, nos, brada). Ta by měla být vedle denní péče, minimálně jednou týdne ošetřena pleťovou maskou. Mimo to se doporučuje jednou týdně Vaší pleti dopřát i peelingové ošetření. Tím se zbaví starých kožních buněk a zároveň se tak stimuluje její mikrocirkulace. Pro zvýšení efektu při čištění pokožky obličeje vyzkoušejte multifunkční přístroj Luna Play od FOREO, který nejen, že je k dostání v různých barvách, ale také pleť během čištění masíruje. Uvolňuje ji tak po stresovém dni a zároveň jemně prokrvuje.

 

Jaký je vhodný make-up pro mastnou pleť

Před nanesením make-upu by měl být prvně použit krém pro mastnou pleť, který pokožku zvlhčuje a zároveň zmatňuje a připravuje tak dokonalý základ pod make-up. Make-up pro mastnou pleť by měl být stejně jako krém hydratační, bez olejů a měl by pomáhat pleti regulovat tvorbu mazu. Těmito vlastnostmi se pyšní make-up Stay-matte Oil-free Makeup od Clinique, který zároveň stahuje rozšířené póry. Jako záchrana během dne by Vám v kabelce neměly chybět matující ubrousky NYX Blotting Papers, které absorbují přebytečný kožní maz a zároveň mají antibakteriální účinky.

 

Náš tip: Líčení zakončete transparentním pudrem Prep + Prime Transparent Finishing Powder od MAC, který nejen že fixuje make-up, ale také pomáhá zmatňovat pleť a minimalizovat viditelnost pórů.