POUZE DNES 30 % NA VYBRANÉ ZNAČKY - Lancôme, YSL, Prada, Valentino, Armani a další.

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Beauty SOS - Celulitida

Co je to celulitida a jak vzniká?

Celulitida, či také celulita, může být projevem nedostatečné funkce lymfatického sytému, či metabolismu tuků, stejně tak může vznikat vlivem změn hladiny ženského hormonu estrogenu, nebo genetickými předpoklady. Nejde o onemocnění, spíše o estetický problém, který tak může být původcem nízkého sebevědomí. Celulitida se projevuje dolíčky v kůži nejčastěji na zadku, na stehnech, ale i na rukách a na břiše. Kvůli svému vzhledu je často označovaná jako pomerančová kůže.

 

 

Jak na celulitidu?

Celulitida často úzce souvisí se životním stylem. Nezdravé jídlo, stres, nedostatek spánku a vlivy životního prostředí způsobují přítomnost velkého množství volných radikálů v našem těle, kde vyvolávají oxidaci, čímž urychlují proces stárnutí tělesných buněk a jsou tak původci nejen vrásek, ale i celulitidy. Důležité proto je, abychom tělu dodávali dostatečné množství antioxidantů. Ty najdeme jak v tzv. „superpotravinách“, zeleném čaji, tak i v červeném víně, ale toho s mírou. Volných radikálů se musí tělo neustále zbavovat, proto se bez pitného režimu s pomerančovou kůží nikdy nerozloučíte. Důležité je pít pravidelně během celého dne. Voda dodá tělu nejen energii a krásně zpevní pleť, ale hlavně rozproudí a naředí lymfu a krev, které tak budou moci snadněji odvádět škodlivé látky (volné radikály) z Vašeho těla. Jako zdroj tekutin se doporučuje buď neochucená nesycená voda, nebo detoxikační čaje. Vhodné jsou mátové, zelené nebo celkově další bylinkové čaje.

 

Cviky na celulitidu

Bez cvičení to ale nepůjde. Pokud máte pomalejší metabolismus, který nestíhá odbourávat přijaté tuky, začnou se ukládat ve formě podkožních polštářků. Tam pak tlačí na cévy a znemožňují dostatečné prokrvení a průtok lymfy mízním systémem. Proto je důležité tělu při zpracování tuků pomoci a to nejlépe přímo cviky na celulitidu. Nemusíte chodit pravidelně běhat, či se trápit v posilovně. Stačí i jednoduché cviky doma jako dřepy, výpady v před, zanožování či dřepy u zdi, které aktivují svalovou hmotu na zadku a na stehnech a napomáhají tak spalování tukových zásob v této oblasti.

 

 

Jak se zbavit celulitidy na stehnech a na zadku?

Aby byl boj proti nehezké celulitidě co nejefektivnější, je potřeba postižená místa pravidelně krémovat a masírovat. K tomu jsou nejvhodnější produkty, které jsou pro to určené, protože nejen, že pokožku hydratují a zvláčňují, ale také napomáhají jejímu prokrvení a zpevnění. Tělový gel Celluli Eraser od Biotherm k tomu používá kofein, Black Tea Anticellulite Slimming Concentrate od Tealogy zase výtažky z černého čaje. Pro ještě větší efekt doporučujeme před použitím zpevňujícího krému místa pořádně prokrvit. K tomu Vám pomůže tělový peeling od Daytox.