OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Beauty desatero

beauty desatero

 
assorted-cololr-lipsticks-1377034
 

I kosmetická péče má svá pravidla, kterých bychom se měli držet, pokud chceme mít krásnou a zdravou pleť. Sepsali jsme pro vás základní kosmetické desatero.

1. Odličovat

Opakujeme to neustále – pravidelné a důkladné odličování je prostě základ, bez kterého se žádná pleť neobejde. Jít spát s řasenkou a make-upem? Neodpustitelný hřích, za který vás vaše pleť náležitě potrestá.

2. Pravidelně čistit

Kromě vaší pokožky si pravidelné čištění zaslouží i vaše kosmetické náčiní – hlavně štětce, ve kterých se udržuje množství bakterií a zbytečky vaší kůže. Nejvhodnější interval pro štětce na tekuté produkty je jednou týdně, na sypké produkty pak jednou za týden až čtrnáct dní.

3. Nepůjčovat (si)

Jsou věci, které se prostě nepůjčují, hlavně z hygienického hlediska. Třeba právě kosmetika. S řasenkou je to totiž stejné jako se zubním kartáčkem. Ten byste asi taky nikomu nepůjčili.

4. Chránit se před sluncem

Dostatečná ochrana pokožky před sluncem je základ, i když se zrovna nechystáte na dovolenou. Používejte krémy, make-upy a další kosmetické produkty s ochranným faktorem i během pobytu ve městě.

5. Hydratovat

Hydratace pokožky je základ v jakémkoliv ročním období. Hydratovaná pokožka vypadá zdravěji, mladistvěji a svěžeji. Používejte i vzhledem ke svému typu pleti hydratační krémy, masky a dodržujte pitný režim.

6. Pečovat

Jednou či dvakrát týdně dopřejte své pleti větší péči než jen odlíčení. Použijte peeling a následně masku.

7. Používat vhodnou kosmetiku

Zdá se to jako samozřejmost? Ne vždy to tak je. Zjistěte, jaký typ pleti máte, a přizpůsobte tomu volbu produktů. Máte ji suchou? Nebo spíše mastnější? A do jaké věkové kategorie spadáte? To vše při výběru vhodné pečující kosmetiky zohledněte.

8. Méně je více

Toto zlaté pravidlo platí vždy, i v kosmetice. Zejména co se týká make-upu na běžné denní nošení. Nosíte ráda výrazně nalíčené oči? Pak uberte na líčení rtů. Nebo naopak. Při nanášení bronzerů a tvářenek mějte „lehkou“ ruku.

9. Rozmazlovat se

Čas od času se rozmazlujte a zajděte si na kosmetiku. Nejenže se vaší pleti dostane odborné péče kosmetičky, ale i vy se zrelaxujete a odpočinete si. I to je totiž pro stav vaší pleti důležité.

10. Nepodléhat (bezhlavě) trendům

Netvrdíme, že byste měli na kosmetické a módní trendy zcela rezignovat, klidně se jimi řiďte a inspirujte, ale vždycky mějte na paměti potřeby vaší pleti a to, co vám osobně sluší.