V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Barva podzimu: Vínová

barva podzimu: vínová

 

Elegantní bordó je opět na výsluní. Tato barva vinné révy, od níž právě získala své jméno, se ke slovu hlásí nejčastěji na podzim. A to opakovaně již několik posledních let. Zamilujte se do ní i vy.

 
Crosscategory-beautyvisual-festive-look-green-top-face-112022-Web-Rendition
 

Různé tóny vínové barvy přichází do módy již několikátou sezónu, a to jak v oblečení a doplňcích, tak i v kosmetice. Nejčastěji jako svůdné odstíny rtěnek či laků na nehty. Ti odvážnější letos zahalili do nepřehlédnutelné vínové i své vlasy. Troufli byste si na to také? Nebo se spokojíte například s bordó šálou či drápky?

Existuje nepřeberné množství typů bordó. Podle toho, zda jsou ovlivněny žlutým nebo modrým podtónem, se pak řadí mezi teplé či studené barvy. Což je také důvodem, proč ne každý odstín bude slušet každému. Proto si dejte práci a vyberte si ten správný s ohledem na barvu své pleti. Určitě se vám to vyplatí v oblečení i kosmetice.

A proč je barva zralého vína tak populární? Je luxusní, výrazná, ale ne prvoplánově provokativní jako třeba červená. Je tajemná a sofistikovaná ve všech možných odstínech. Skvěle kontrastuje s chladnějším počasím, ale zároveň perfektně zapadá do podzimní nálady i barevnosti. A navíc je prý považovaná za barvu moudrosti. Propadnete také jejímu kouzlu?