V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Antiperspirant či deodorant: Zatočte s pocením

antiperspirant či deodorant: zatočte s pocením

 

Pocení je přirozený proces, kterým se tělo v horku ochlazuje a udržuje tak stabilní tělesnou teplotu. Zároveň se tak zbavuje škodlivin. Je pro nás tedy velmi prospěšné. Málokdo je ale fanouškem souvisejícího zápachu či podpažních „koláčů“. A tak vzniká otázka – je lepší antiperspirant, či deodorant?

 
 
the-creative-exchange-pA1l24iwUlI-unsplash
 

Předně je třeba říct, že ač se oba produkty často nesprávně označují jako deodorant, přece jen se ve svých účincích liší. Zmíněný deodorant totiž pouze neutralizuje tělesný pach. Zatímco úkolem antiperspirantu je nejen bojovat s pachem vznikajícím pocením, ale zároveň i samotnému pocení zabránit.

Logicky se ale nabízí otázka, proč tedy používat antiperspirant zabraňující pocení, když je pro nás vlastně dobré? Odpověď je jednoduchá – potní žlázy jsou na celém povrchu těla, takže se nemusíte bát, že by se vaše tělo neochlazovalo. Zabráníte ale vzniku nechtěných skvrn v podpaží.  

Po vyřešeném dilematu deodorant-antiperspirant přichází na řadu další rozhodování. Je lepší tuhý produkt, sprej nebo kulička? Dobrou zprávou je, že jejich účinnost je stejná. Záleží tedy především na vaší osobní preferenci, i když samozřejmě každý z nich má své výhody a nevýhody. Tuhý deodorant či antiperspirant může tvořit v podpaží žmolky, na to si dejte pozor. Jeho nanášení je ale příjemné. Sprej se aplikuje jednoduše, rychle zasychá a výrazně voní. Kulička sice na pokožce zasychá ze všech nejdéle, ale na druhou stranu nedělá skvrny na oblečení. Máte už svého favorita?