OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Anti-age péče podle věku

anti-age péče podle věku

 

Význam péče o pleť stále roste a stává se stejně důležitou a samozřejmou součástí našeho každodenního života jako například péče o vlasy nebo zuby. Potřeby pleti se mění nejen s ročními obdobími, ale i spolu s věkem. Proto bude péče o ni jiná, když vám bude 25, 35 nebo třeba 50 let. Poradíme vám, jak si v každém věku dopřát to nejlepší.

 
Obrazek1bVdWrPt504LMb
 

25 let

Kdy je nejlepší začít s péčí o pleť? Záleží samozřejmě na mnoha faktorech, ale říká se, že právě 25. rok je pro pleť tím zlomovým. Od této chvíle se totiž organismus včetně pokožky přestává vyvíjet, a naopak začíná lenivět a stárnout. Nejedná se samozřejmě o okamžitou radikální změnu, jako spíš o postupný vznik vrásek či úbytek jasu a svěžesti. Zní to trochu děsivě, že? Ale není třeba zoufat! Při včasném nasazení anti-aging péče a vhodných doplňkových aktivit můžete pleťové buňky opět nastartovat a se stárnutím pleti úspěšně bojovat.

Co je tedy důležité? Pleť vyživovat a hydratovat – vnitřně i z vnějšku. Do své kosmetické rutiny zařaďte třeba produkty s kyselinou hyaluronovou. Ta na sebe totiž váže vodu a podporuje hojení a obnovu pokožky. Zapomínat byste neměli ani na krémy na oční okolí, protože právě to jako první avizuje příchod vrásek.

 

35 let

Ať chceme, nebo ne, okolo pětatřicítky už se objevují hlubší vrásky. Samozřejmě to není univerzální pravidlo – záleží především na typu pleti, poskytované péči a životním stylu (stres, dostatek spánku, ovzduší). Někdo má to štěstí, že si k němu vrásky najdou cestu až v pozdějším věku, někoho mohou trápit už mnohem dřív. Ať tak či tak, nasaďte anti-aging péči včas jako prevenci. Platí přímá úměra, že čím dříve dostane pleť správnou péči a výživu, tím víc oddálíte projevy stárnutí.

A jaké jsou tajné přísady na krásnou pleti v pětatřiceti? Kolagen, koenzym Q10, peptidy, ceramidy nebo retinol.

 

40 let a víc

Okolo čtyřicítky je vhodné rozšířit stávající protivráskovou péči také na krk a dekolt, na nichž se vrásky začínají objevovat také poměrně brzy. Pleť je zde totiž velmi jemná a křehká a zaslouží si rozhodně vaši plnou pozornost. Buď můžete přistoupit k tomu, že svůj denní a noční krém budete aplikovat i na krk a do dekoltu, nebo si samozřejmě můžete pořídit speciální krémy určené přímo na tyto partie.

V tomto věku můžete také sáhnout po speciálních liftingových či protivráskových kúrách v podobě kapslí nebo ampulek, které se používají vždy celý měsíc. Mají jak jednorázový wow efekt, tak i ten dlouhodobý – dokážou zlepšit stav i vzhled pleti.

 

Lifting?!

Používat liftingové krémy, nebo ne? Budeme se opakovat, ale opět záleží na typu pleti a dalších okolnostech. Některé typy pleti, například mastnější, mají tendenci kvůli váze více povadat. V takovém případě je načase po liftingových přípravcích sáhnout. Může to být v pětačtyřiceti, v padesáti, ale taky nikdy. Pro navrácení tvaru i plnosti pokožky můžete vyzkoušet i tzv. remodelační krémy. Kromě nich je vhodné do své péče zařadit také koncentrovanější liftingová a remodelační séra, která podpoří efekt vypnutí.