SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

7 tipů, jak udržet pleť v kondici i v době koronaviru

7 tipů, jak udržet pleť v kondici i v době coronaviru

 

Pandemie coronaviru ovlivnila veškeré sféry našeho života. Včetně té kosmetické. Nošení roušek, omezený pohyb a s tím související stres. To vše se podepisuje na stavu naší pleti. Jak o ni tedy pečovat, aby byla stále v kondici i v těchto dnech?

 
pille-riin-priske-O5Fo4vUuIBM-unsplash
 

1.    Správná péče je základ  

Nezanedbávejte péči o pleť, starejte se i ni jako vždy. Odličujte, hydratujte, používejte krémy i séra, jednou až dvakrát týdně aplikujte masku podle potřeb vašeho typu pleti. Prostě jak jste zvyklí za běžného provozu. Pouze s peelingem buďte opatrní, může totiž krátkodobě narušit kožní bariéru, což znamená, že pokožka bude víc náchylná k infekci. Načasujte si ho tedy na den, kdy zůstanete doma a nebudete používat roušku. A nezapomeňte na následnou hydrataci pleti.

2.    Produkty vhodné pod roušku  

Pod roušku používejte ideálně lehké a hydratační krémy, abyste předešly zapaření pokožky, které může vést následně k dalším komplikacím jako je zarudnutí či svědění.

3.       Rouška a make-up?

Při nošení roušky omezte používání make-upu – nejenže ho nikdo neuvidí, ale zároveň bude moct vaše pleť více dýchat. Předejdete tím také otírání make-upu do roušky a následnému přenosu zpět na pokožku. Pokud se bez make-upu neobejdete, odličte se hned po návratu domů a sundání roušky.

4.      Extra výživné produkty, ano či ne?

Používáte kosmetické produkty s vazelínou nebo minerálními oleji, které na vaší pokožce zanechávají mastný film? V době nošení roušek se jim vyhněte. Hrozí totiž, že se mastné produkty vsáknou místo do vaší pleti do roušky, díky čemuž se sníží její prodyšnost.

5.       Imunita

Posilujte imunitní systém, protože i ten má vliv na stav vaší pokožky. Nezapomínejte do jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu, dostatečně spěte a zkuste si každý den aspoň trochu zacvičit.

6.       Make-up tipy

I když zůstáváte doma, nemusíte zcela rezignovat make-up. Klidně použijte svou nejoblíbenější rtěnku nebo si vykouzlete kouřové líčení očí, pokud vám to udělá radost. Dobrá nálada je teď víc než důležité.

7.     Péče o roušky 

Roušky pravidelně obměňujte, vyvářejte a žehlete. Pokud můžete, nezůstávejte v zavlhlé roušce a vyměňte ji za suchou. I tím své pleti pomůžete.