NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

7 otázek a odpovědí: Jak mít jemné ruce a hebké nohy?

Na obličej pravidelně nanášíte nejlepší vyživující séra a řešíte každou vrásku. Ale to, jak o sebe pečujete, úplně stejně prozradí vaše ruce a nohy. Přinášíme odpovědi na 7 nejčastějších otázek.

 

1. Jak často se krémovat?

Na ruce a chodidla působí všechno, na co si vzpomenete. Extrémně je vysušuje i obyčejná voda. Vyplatí se je proto krémovat opravdu často, ruce ideálně po každém mytí a také vždy, když máte pocit suché kůže; nohy pak určitě každý večer. Možná vám to přijde přehnané, ale nezapomínejte, jak důležité pro nás dlaně a chodidla jsou. Ruce jsou navíc nepřetržitě vystavené i UV záření. Kromě ochrany před slunečními paprsky je krémování i prevencí proti popraskání a vysušení.

 

2. Čeho si na krémech všímat?

Krémy na ruce se od těch tělových liší, protože ruce potřebují úplně jinou péči než zbytek těla. Přes den, hlavně na jaře a v létě, sahejte po krému, který se snadno vstřebá a nezanechá mastný film. Nejlepší je, když má také UV filtr. Na noc si můžete dovolit i hutnější krém s obsahem aktivních látek proti stárnutí. Účinek ještě podpoříte rukavicemi, které navlečete na silněji nakrémované ruce. Ideální vyživující krémy na ruce obsahují vitamin E, bambucké máslo, esenciální oleje a glycerin. Pokud toužíte po protistárnoucím efektu, hledejte krémy s antioxidanty a ovocnými (AHA) kyselinami, které podpoří tvorbu kolagenu.

 

3. Čím si mýt ruce?

To je jedna z nejzásadnějších otázek, protože ruce se při častém mytí velmi snadno vysuší a jsou pak náchylnější k popraskání. Správná hygiena je však více než potřeba, jen tak totiž předejdete přenosu případných infekcí a bakterií. Pokud má však kůže sklon k vysoušení, hledejte speciální mýdla pro citlivou pleť.

 

4. Vyplatí se používání masky?

Jednoznačně ano, stejně jako stojí za to používat masku na obličej. Účinné látky v zábalech a maskách pronikají do hloubky a tam maximálně pracují. Nejlepší je používat je na spaní a na ruce a chodidla si navléknout rukavice, resp. ponožky. Masky tak dokonale podpoří přirozené regenerační procesy, které v kůži v noci probíhají. Efekt poznáte už po prvním použití.

 

5. Jak na záděry?

Bolí a kazí i tu nejprecizněji udělanou manikúru. Záděry nejvíc trápí lidi se suchou pokožkou a ty, kteří si koušou nehty. Jak zabránit jejich vzniku? Někdo doporučuje zatlačovat přerostlou nehtovou kůžičku pomerančovým dřívkem, někdo odstřihnout záděru hned, jak se objeví. Jistota je mít vždy po ruce kvalitní krém a ruce hydratovat.

 

6. Jak se zbavit hrubé kůže?

Co se týče nohou, choďte pravidelně na pedikúru a ztvrdlou a hrubou kůži si nechte odborně odstranit. Doma už pak stačí použít pemzu nebo pilník a vaše chodidla budou krásně hladká. Odumřelé šupinky kůže na rukou můžete odstraňovat pomocí peelingu.

 

7. Jak mít nohy stále voňavé?

Chodidla za den vyprodukují klidně až litr potu, takže pokud nechcete, aby byly vaše nohy cítit, nenoste celý den zavřené boty a chodidla větrejte. Nebo se alespoň často přezouvejte. Velkou pomocí jsou také deodoranty.