V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

6 tipů, jak se zbavit nafouklého břicha

6 tipů, jak se zbavit nafouklého břicha 

Cvičíte, držíte diety a bříška se stále nemůžete zbavit? Možná vás ve skutečnosti netrápí tuk, ale nadýmání. Zamyslete se nad tím, co vlastně jíte, a možná máte vyhráno.

 

Trefně se říká, že ploché a pěkné břicho si nevyrobíte v posilovně, ale v kuchyni. U málokteré jiné partie tolik závisí na jídle, jako je tomu právě u bříška. Zdravý a vyvážený jídelníček je tedy základem, posilování pak jen podtrhne výsledky. 

Ovšem existují potraviny, které vám vaše úsilí mohou zkazit, i když byste ani neřekli, že je na nich něco špatného. Jsou to totiž vlastně zdravá jídla. „Jen“ mohou způsobovat plynatost. 

chleba
 

Vláknina

 

Pokud jíte opravdu hodně vlákniny, můžete být nafouknutá. Doporučená denní dávka vlákniny je 30 gramů. Takže jestliže za den spořádáte celozrnný chléb, spoustu zeleniny a ovoce a navrch proteinové tyčinky, pravděpodobně jí máte skutečně až moc. Zkuste vlákninu trochu omezit a uvidíte, co se stane.

 

Sycené nápoje

 

Nemusí to být rovnou coca-cola, stačí minerálka nebo sodovka. Jakmile má nápoj bublinky, můžete si být jistí, že výsledkem bude větší bříško. Naštěstí je řešení nasnadě - pijte vodu bez bublinek.

limo
milk
 

Mléko

 

Mléko, sýry, jogurty, tvaroh… To vše obsahuje laktózu, která na sebe ale v břiše poutá vodu, což způsobuje nadýmání a dokonce průjem. Pokud tedy máte podezření, že byste mohla do jisté míry trpět intolerancí laktózy, zkuste alespoň na dva týdny produkty s jejím obsahem vysadit, jestli se vaše bříško samo neztratí. Naštěstí v obchodech koupíte nepřeberné množství výrobků s rostlinnými náhražkami.

 

Lepek

 

Také lepek může způsobovat nadýmání. Experti ale radí nepřesedlávat na bezlepkové potraviny, protože ty často výrobci „vylepšují“ třeba cukrem. Raději se obejděte bez lepkových potravin úplně. Těstoviny nahraďte rýží, chleba k snídani pak třeba míchanými vajíčky se zeleninovou oblohou.

pasta
zvykacka
 

Žvýkačky a hltání

 

Pokud jste milovníci žvýkaček, i to může být příčinou nafouknutého břicha. Při žvýkání (ale třeba i pokud při jídle hltáte) totiž spolykáte hodně vzduchu. Na žvýkání proto zapomeňte a místo toho, abyste do sebe jídlo honem naházeli, jezte pomalu.

 

Umělá sladidla

 

Při hubnutí často lidé doslazují umělými náhražkami cukru - aspartamem nebo sacharinem. Ano, mají minimální množství kalorií, ale to je vyváženo hromadou negativ. Například tím, že je lidské tělo velmi těžko tráví, a také že zadržují plyny ve střevech. Raději proto doslazujte sacharózou, glukózou nebo třeba javorovým sirupem.

sugar