V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

6 tipů, jak pečovat o ruce

6 tipů, jak pečovat
o ruce

 

Časté mytí rukou, používání dezinfekce. Naše ruce v aktuální pandemické situaci dostávají pěkně zabrat. Poradíme vám, jak si i přes zvýšenou hygienu udržet na rukou hebkou pokožku.

christin-hume-0MoF-Fe0w0A-unsplash
 

Pokožka na rukou je i běžně vystavená působení mnoha různých vlivů, které ji vysušují a namáhají. O to víc naše ruce trpí v současné době, kdy je nutné dbát na extrémně zvýšenou hygienu a ruce nejen často mýt, ale i dezinfikovat. Jak o ně tedy správně pečovat, aby byly stále hebké a zdravé?

1.   Hydratace  

Základem je pravidelné hydratování! Pokud vám to váš denní režim umožňuje, mažte si ruce co nejčastěji. Vybírejte krémy, které vaši pokožku nejen vyživí a hydratují, ale také ji ochrání vytvořením jemného filmu na povrchu. 

2.       Správně zvolené produkty

K dobré kondici pokožky rukou přispívá i druh mýdla, které používáte. Vyzkoušejte třeba gelová mýdla s obsahem zjemňujících a vyživujících látek. Zamezíte tak vysušování už během mytí.

3.       Používejte rukavice

Svým rukám ulehčíte i tím, že budete během úklidu nebo třeba mytí nádobí používat ochranné rukavice. 

4.       Esenciální oleje

Vsaďte na produkty, například různé hydratační emulze, s obsahem olejů. Ty ruce vyživí, ochrání před vysušením a hloubkově hydratují. Používat je můžete několikrát denně.

5.       Nezapomínejte na peeling

Nebojte se peelingu, odstraní odumřelé buňky, rozjasní pokožku a připraví ji na vstřebání péče.

6.    Maska na noc  

Jednou až dvakrát týdně dopřejte svým ručkám noční rukavicovou masku. Pokožku intenzivně opečuje a zregeneruje, zatímco vy budete zaslouženě odpočívat.