Získejte slevu 25 % při nákupu 2 a více produktů péče o pleť a tělo vybraných značek. Sleva platí na značky Lancôme, Shiseido, Estée Lauder, Origins, Sensai, Sisley a další.
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

6 potravin pro jarní detoxikaci organismu

 

6 potravin
pro jarní detoxikaci organismu

Nejen váš domov volá po zimě po jarním úklidu. I vaše tělo vám bude vděčné, když se o něj postaráte a pořádně ho vyčistíte. A to zevnitř. Jaké potraviny jsou pro jarní detox jako stvořené?

 
 

CITRON

 

Citrony jsou základem celé řady detoxikačních diet. Jsou plné vitaminu C, mimochodem skvělého antioxidantu, který navíc úžasně posiluje obranyschopnost organismu. Kromě toho prospívá i pleti, protože podporuje tvorbu kolagenu, který udržuje flexibilitu pokožky.

 

ČERVENÁ ŘEPA

 

Zapomeňte na to, že jste v dětství dostávali nakládanou řepu ke každému rizotu nebo šunkoflekům. Dá se upravit i jinak, chutně! A jde o hotový zázrak, co se očisty organismu týká, jsou plné živin, jako je hořčík, železo nebo vitamin C. Je skvělá pro pleť i vlasy a také reguluje hladinu cholesterolu. Řepu budou milovat i vaše játra, protože jim pomůže regenerovat poškozené buňky.

 

ZELÍ


Stejně tak zelí pomáhá játrům, a je jedno, jestli si ho dáte čerstvé v salátu, nebo kysané. Aktivuje jaterní činnost, zvyšuje vylučování škodlivých látek a nadbytečných tekutin. Zvýšené vyprazdňování pomůže z těla dostat nežádoucí toxiny. Zelí navíc přispívá ke snižování cholesterolu. A jako bonus je plné vitaminů, především A, C, E a K a také kyseliny listové.

.

 

ČESNEK

 

Česnek je velmi dobrou volbou pro jarní jídelníček. Povzbuzuje metabolismus, imunitní systém a ještě pomáhá játrům. Určitě ho proto zařaďte do svých jídel.


 

ZELENÝ ČAJ

 

Je skvělým pomocníkem při hubnutí, je také velmi bohatý na antioxidanty. Detoxikační režim by navíc měl obsahovat velké množství tekutin, a pokud máte s obyčejnou vodou problém, je zelený čaj tou pravou volbou. Odborníci říkají, že chrání před rakovinou a nemocemi jater.


 

ZÁZVOR

 

I ze zázvoru si můžete udělat čaj a rozhodně neprohloupíte. Bezvadně nakopne metabolismus, navíc posiluje imunitu a podporuje trávení. 


ginger-1738098_640