OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

5 tipů, jak si udržet dobrou náladu

5 tipů, jak si udržet dobrou náladu

 

Chcete si udržet dobrou náladu a nenechat se převálcovat současnou nelehkou situací? Každý z nás je jiný a na každého funguje něco jiného, ale pár univerzálních tipů přece jen existuje. Dali jsme je dohromady. Inspirujte se.

 
paige-cody-ITTqjS3UpoY-unsplash
 

1.       Online setkání

Využívejte moderní technologie. Social distancing nutně neznamená žádný kontakt se svými blízkými, rodinou a přáteli. Díky různým aplikacím můžete zůstat v kontaktu přes video hovory a třeba pořádat party ve větší partě z bezpečí svých domovů. Zaženete tak pocity samoty i narušíte denní stereotyp.

2.       Digitální detox

Dejte si aspoň denní detox od zpráv a sledování novinek, čísel nemocných a dalších negativních a strach nahánějících informací. To důležité se stejně dozvíte od svých blízkých. A třeba zjistíte, že vám to vyhovuje a bez zpráv se obejdete i delší dobu. Pokud vám to přece jen nedá, snažte se to kombinovat s pozitivními zprávami. Možná se to nezdá, ale i těch je docela dost ?. Češi jsou vynalézavý a solidární národ a reflektují to i média.

3.     Beauty chvilka 

Nerezignujte na svůj vzhled, i když jste na home office. Dodržujte svoje beauty rituály, pečujte o sebe, pravidelně si myjte vlasy, čas od času se třeba i namalujte. To, že jste doma, neznamená, že nemůžete vypadat krásně.

4.       Rozplánování dne

Mějte denní řád. Být pár dní na home office je fajn – můžete si trochu přispat, zůstat třeba celý den v pyžamu. Tyhle výsady se ale po několik dnech a týdnech omrzí. Jak si tedy udržet pracovní morálku? Stanovte si svůj vlastní denní režim, a ten pokud možno dodržujte. Pomůže vám to udržet koncentraci na práci, nemarnit čas a do budoucna se to osvědčí i při následném návratu do klasického pracovního režimu. Přihazujeme pár našich tipů – vstávejte ve stejný čas, nejezte u počítače, pište si úkoly, které vás čekají. I tyhle zdánlivé drobnosti vám zlepší den.

5.       Dělejme si radost!

Každý den se potěšte něčím, co vám osobně udělá radost. Může to být cokoliv – dobrá káva, voňavá svíčka, nalakované nehty, relaxační koupel, cvičení jógy, čtení knížky, pohled z okna do rozkvetlé zahrady, poslech oblíbené hudby… prostě cokoliv, co vás nabije pozitivní energií a zažene chmury.