AŽ 20 % NA VŠE!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

5 tipů, jak na efektivní noční péči

5 tipů na efektivní noční péči

Bez spánku krásná nebudete, to je jasné. Ale ani kvalitní spánek vám nezaručí, že se proberete s dokonalou pletí, když zanedbáte večerní a noční péči. Jak z rituálů před spaním a během spánku vytěžit opravdu maximum?

SKINCARE_APPL_CLOSEUP_FaceLashesCream_20210228_view

 

1. Používejte noční krém s kyselinou hyaluronovou

Pravidelná péče o pleť je potřeba, večer byste se měla zaměřit nejprve na čištění a poté na důkladnou výživu a regeneraci. Tak zpomalíte stárnutí pleti a oddálíte vznik vrásek. V tom vám hodně pomůže kyselina hyaluronová, která kožní buňky doslova napumpuje vodou. Díky tomu bude pleť zdravá a svěží. Nezapomeňte proto krém s touto zázračnou látkou aplikovat každý večer.

 

2. Spěte na měkkém polštáři

Odborníci radí, že v cestě za krásou pomohou i zdánlivé maličkosti, jako je třeba hrubost povlečení a měkkost polštáře. Čím měkčí a čím jemnější povlečení, tím lépe. Kůže se totiž o polštář různě otírá a různě na nej tlačí, což ji může ohýbat a otlačovat. Proto se vyplatí používat co nejjemnější povlečení, například hedvábné.

 

3. Vsaďte na vitaminy

Vitaminy C a A jsou pro pleť úplným zázrakem. Podporují totiž tvorbu kolagenu. Kromě produktů s těmito vitaminy se určitě vyplatí i užívat mulitivitaminové přípravky vnitřně. Vědecké studie dokonce ukazují, že vitamin C je natolik účinný antioxidant, že dokáze zvrátit jakékoliv poškození, které slunce na pokožce za celý den způsobí.

Pokud tápete, jaký krém nebo sérum zvolit, hledejte takové, na kterém je uveden obsah kysliny L-askorbové, askorbylfosforečnanu sodného, askorbylpalmitátu nebo retinyl-askorbátu. 

Vitamin A, neboli retinol, zase pokožku zkrášluje tím, že minimalizuje póry, čistí pleť náchylnou k akné a přispívá k produkci kolagenu a elasticinu, používá se také při léčbě ekzému, růžovky nebo při poruchách pigmentace. Předchází tvorbě vrásek, účinný je i proti opuchlým víčkům. Regeneruje kožní buňky a tím podporuje ochrannou fuknci pokožky. 

Ovšem pozor, přípravky s retinolem používejte zásadně večer před spaním. Mohou totiž zvýšit citlivost pleti na škodlivé UV záření a výrazně zvyšují riziko spálení sluncem. 

 

4. Zvlhčujte v noci vzduch

Během spánku pokožka vysychá, o tom nemůže být pochyb. Po probuzení je kůže nejvíce dehydratovaná z celého dne, protože (většinou) celou noc nic nepijeme. Zatímco během dne ztrácíme vodu především na toaletě, během noci ji vypotíme, nebo se odpaří z vrchni vrstvy pokožky. A právě proto je nejlepší cesta, jak ji doplnit, použití zvlhčovače. Pokud do něj nechcete investovat, službu udělá i mokrý ručník přehozený přes topení.

 

5. Spěte na zádech

Je to jednoduché, pokud se tvář nedotýká polštáře, ani se o něj neotírá, takže se ani nemůže krabatit a zůstává hladká. Navíc pokud spíte na boku, hromadí se vám v místě kontaktu obličeje s polštářem voda, a to vede k otokům, především pod očima. Jestliže navíc nejraději odpočíváte na jedné konkrétní straně, po nějaké době si na ní možná všimnete jemných vrásek. A proto snadná pomoc - snažte se strávit co největší část noci na zádech.