V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

4 tipy, jak zůstat i během léta fit

4 tipy, jak zůstat i během léta fit

Ani během horkých letních dní bychom neměli zapomínat na svou pohodu a psychické i fyzické zdraví. Jak se udržet v kondici? Inspirujte se našimi tipy.

shenggeng-lin-XoN3v3Ge7EE-unsplash

Buďte hydratovaní

Běžný člověk v létě potřebuje 2-3 litry čisté vody pro dostatečnou hydrataci organismu. Voda je totiž skvělým pomocníkem v prevenci různých onemocnění, pomáhá udržet zdravé kosti a svaly, udržovat váhu, a co je nejlepší, je pohonem pro všechny naše aktivity. Její nedostatek se podepíše nejen na vaší pohodě, ale třeba i na kondici pleti. Nezapomínejte proto dodržovat pitný režim!   

Omezte alkohol a kávu

S pitným režimem také souvisí omezení množství alkoholu, kávy a sladkých limonád, které vás naopak rychle dehydratují. Neříkáme, že se máte svých guilty pleasures zcela vzdát, stačí je aspoň trochu omezit. Nebo je kompenzovat větším množstvím čisté vody.

Pečujte o své oči

Nejen naše pokožka, ale i oči jsou během léta vystavené kvůli slunci větší zátěži. Chraňte je proto slunečními brýlemi, které pomohou blokovat 99 % UVA a UVB paprsků. Pokud trávíte celý svůj pracovní den před počítačovou obrazovkou, zvažte speciální brýle, které pohlcují modré světlo, které vydává jak počítač, tak třeba i mobilní telefon. Tuhle vychytávku ostatně využijete celoročně, nejen v létě.

Upravte svůj jídelníček

Pravděpodobně to slyšíte každé léto, ale právě během tohoto období byste měli ulehčit svému zažívacímu systému a obměnit jídelníček. Zařaďte do něj lehčí jídla a čerstvé potraviny, hlavně ovoce a zeleninu. Třeba takové borůvky nebo ostružiny jsou zásobárnou antioxidantů, které pomáhají předcházet poškození tkání a redukují příznaky stárnutí jako jsou například vrásky. A nejlepší na tom je, že si je můžete sami nasbírat.