V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

3 tipy, jak zvládnout letošní podzim

3 tipy, jak zvládnout letošní podzim

 

Podzim obecně patří mezi ty depresivnější období roku. Tím spíše právě letos, kdy je situace umocněná o celosvětovou pandemii. I proto je těžší udržet si pozitivní mysl. Dobrá zpráva je, že to ale není nemožné. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým si na vás podzimní splín nepřijde!

 
heart-1776746_1920
 

Buďte aktivní

Aktuální situace, která mnohé z nás uzavřela doma mezi čtyřmi stěnami, svádí k pohodlnosti. Lidé nemusí chodit do kanceláře a práci vykonávají z domova, ti méně šťastní mají volno celé dny. Ani jedna z těchto možností ale neznamená, že byste se měli přestat snažit, rezignovat na svůj vzhled nebo nic nedělat. Pracujete vzdáleně z domova? Zaveďte si pravidelný denní režim a vždy se upravte tak, jako byste šli do kanceláře. Hledáte práci? Pojměte to jako projekt a věnujte se mu každý den ve vyhrazenou dobu. Chcete se naučit něco nového? Ať už je to pletení, malování nebo třeba hra na kytaru, začněte právě teď!

Popusťte uzdu své fantazii a tvořte. Co? Cokoliv! Figurky z moduritu, podzimní či vánoční dekorace, šperky. Prostě něco, čím zabavíte své ruce i mysl.

Pokud můžete, choďte pravidelně do přírody, běhejte nebo cvičte. Při pohybové aktivitě, včetně chůze, se totiž vyplavují endorfiny, tzv. hormony štěstí. A těch není nikdy dost, hlavně teď na podzim.

 

Dělejte si radost

Zapalte si svíčku, dejte si vanu, nalakujte si nehty, uvařte si dobrou kávu, relaxujte u oblíbeného filmu, pusťte se do té hromady knížek, které stále kupujete, ale na jejichž četbu nemáte čas. Prostě začněte trochu myslet i sami na sebe. Když budete v dobré náladě vy, odrazí se to i na vašem okolí. 

 
omid-armin-1UKx5_hhFLA-unsplash
 

Hledejte pozitiva

Znáte to – někdo vidí sklenici poloprázdnou, někdo napůl plnou. Záleží na úhlu pohledu. Víme, že v některých situacích to může být nyní obzvlášť náročné, ale zkuste i na současné situaci najít nějaká pozitiva. Neprožíváme lehké období, ale některým z nás dala pandemie možnost zpomalit, věnovat se sami sobě, svým blízkým a tomu, co nás baví, jen na to během roku nemáme čas. Teď ho máme, stačí ho jen využít. Někdo se konečně odhodlal k adopci pejska z útulku, aby nemusel trávit karanténu doma sám. Většina z nás dostala šanci udělat něco jinak, přemýšlet o věcech jinak. Už to je samo o sobě fajn.

Co vám udělalo radost? Naučili jste se něco nového? Co se vám povedlo? Každý večer před usnutím si na uplynulém dni najděte alespoň jedno pozitivum. I kdyby to bylo „jen“ to, že svítilo slunce. Protože i pozitivní myšlení vyžaduje trénink.