NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

3 tipy, jak přežít vánoční shon

3 tipy, jak přežít vánoční shon

O Vánocích se říká, že to jsou svátky klidu a míru. Že vám to tak nepřipadá? Nedivíme se. Pro hodně z nás patří paradoxně mezi jedno z nejstresovějších období roku. Na vině je horečné shánění dárků, pečení desítek druhů cukroví, dodělávání práce před vánočním volnem a v neposlední řadě i „nutné“ generální úklidy celé domácnosti. Stop! Inspirujte se našimi třemi tipy na klidnější svátky, a i kdybyste uvedli do praxe jen jeden z nich, sami poznáte ten rozdíl. 

jeshoots-com-7VOyZ0-iO0o-unsplash

Nepečte

Vánoce bez cukroví? Taky si nedovedete nejkrásnější období v roce představit bez uždibování lineckého nebo kokosových kuliček? Dobrá zpráva je, že je nemusíte péct vy sami, pokud vás to nebaví nebo na to nemáte čas. Stačí si je objednat z vaší oblíbené kavárny, cukrárny či od kamarádky. Vyzkoušet můžete i „směnný obchod“ v rámci tzv. swapovacích skupin. Zadáte poptávku na cukroví a přidáte informaci, čím se můžete revanšovat – od hmotných věcí přes jídlo až třeba po služby, fantazii se meze nekladou. Tak či to tak to budete mít bez práce a stresu.

Úklid přenechte profíkům

Taky máte neodbytný pocit, že na Vánoce prostě musíte mít naklizeno? A kdybyste nedej bože neměli umytá okna, Ježíšek se vám vyhne obloukem? Zažité zvyky se těžko odbourávají, cesta ke klidnějším svátkům tady ale je. Využijte služeb úklidových firem. Jsou to profíci, kteří dají během pár hodin vaši domácnost do pucu. A vy se mezitím můžete věnovat třeba svým kamarádkám, na které pořád nemáte čas, nebo delší procházce se svým čtyřnohým miláčkem. Váš domov bude jako ze škatulky, aniž by vás to stálo nervy, čas, hnutá záda a ofouklý krk.

Vyřešte dárky chytře

Trápí vás, jestli jste koupili dost dárků, jestli se budou příjemci líbit nebo snad jestli jsou v adekvátní hodnotě toho, co od něj dostanete vy? Hoďte letos tyhle starosti za hlavu! Jedním z řešení je, že si každý napíše seznam toho, co by ho potěšilo, včetně vás. Nebudete si muset lámat hlavu s vymýšlením darů, což často bývá to nejnáročnější, a zároveň i sami dostanete to, co opravdu chcete. Druhou možností je stanovit si ve vašem rodinném kruhu limit – jak na počet, tak i na finanční hodnotu daru. Když budete pořizovat každému jeden dárek třeba za tisícovku nebo pětistovku, odpadnou vám obavy z úvodu tohoto odstavce a nebudete zbytečně utrácet za blbosti. Navíc budete muset zapojit i své kreativní já, a to se počítá!

Přejeme vám pohodové a klidné vánoční svátky!