V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

3 tipy, jak překonat jarní únavu

3 tipy, jak překonat jarní únavu

Dny se konečně prodlužují, sluníčko začíná pořádně hřát, ale vy se najednou cítíte naprosto bez energie, jako by vás někdo praštil palicí po hlavě. To vás doběhla jarní únava. Dobrá zpráva je, že je jen dočasná, a ještě lepší zpráva je, že i ji můžete překonat. Připravili jsme pro vás tři tipy, díky kterým nedáte jarní únavě šanci.

blossoms-g7846a6136_1920

Sluníčko, vzduch a pohyb

I když se vám hrozně nechce a nejraději byste si zalezli doma na gauč nebo do postele a jen tak leželi, vyplatí se nepodlehnout této lákavé představě. Hecněte se a vyrazte na čerstvý jarní vzduch. Ten vás v kombinaci s pohybem zaručeně rozproudí. A pokud ještě svítí sluníčko, dostane vaše tělo kromě dávky endorfinů také potřebný vitamin D, což už je slušná kombinace pro dobrou náladu a úspěšný boj s jarní únavou.

Malé radosti

Nezapomínejte na sebe a udělejte si čas od času radost. Nemusíte si hned kupovat dovolenou u moře, stačí drobnost, třeba si koupit kytku, knížku, po které už delší dobu pokukujete, novou rtěnku nebo lak na nehty, dobrou kávu. Prostě to, co vás osobně nejvíc potěší. Uvidíte, že aspoň na chvíli na únavu zapomenete raz dva.

Podpořte imunitu

Obranyschopnost organismu hraje při překonávání jarní únavy důležitou roli. Nezapomínejte proto na pravidelnou dávku ovoce a zeleniny, ať už třeba jako vařené přílohy nebo v podobě oblíbených smoothies. Ostatně odlehčení jídelníčku po zimním období je samo od sebe velkým krokem k překonání jarní únavy. Imunitu posílíte také otužováním, které můžete praktikovat doma sprchováním. Pro mnohé je ovšem příjemnější variantou návštěva sauny. Spojíte tak příjemné s užitečným.