NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

3 kroky ke krásně hydratované pleti

3 kroky ke krásně hydratované pleti

 

Hydratovaná pleť je krásná pleť. Hydratace totiž pomáhá předcházet vráskám a pleť je díky ní jasnější, pružnější a má mladistvější vzhled. Jak pleti dodat dostatek vláhy? Poradíme vám 3 základní kroky.

 
kobu-agency-TWIRIAizZFU-unsplash
 

PITNÝ REŽIM

 

Věřte tomu, nebo ne, ale právě dostatečný přísun tekutin během dne je základem pro správnou hydrataci celého organismu, a tím pádem i pleti. Spolu s vhodně zvoleným jídelníčkem bohatým na vitamíny, bez nichž se pokožka neobejde, tvoří pitný režim základní stavební kámen hloubkově hydratované pleti. Díky šťavnatým či dužnatým druhům ovoce a zeleniny navíc doplníte najednou nejen živiny a vitamíny, ale i vodu!

 

VHODNÁ PÉČE

 

Kromě vnitřní hydratace dbejte taky na vnější hydrataci pokožky. Po zimním období, kdy přišly ke slovu spíše hutnější a mastnější krémy, nastává období odlehčené péče. Vhodné jsou lehké hydratační krémy nebo gely doplněné o různá séra. Líčíte se? Pak sáhněte po hydratační make-upu, který pleti dodá vláhu.

Naprostým základem hydratované pleti je ovšem dokonalé odlíčení. Bez něj by pokožka nemohla dýchat. Nezapomínejte na to.

person-in-gray-bathrobe-holding-round-mirror-3846099
selective-focus-photo-of-bottle-with-cork-lid-932577
 

PLEŤOVÉ OLEJE

 

Ano, jsou to právě pleťové oleje, které umí naši pleť úžasným způsobem zvlhčit. A nejen to! Dodají jí také potřebné vitamíny. Jedním z nejvhodnějších je mandlový olej, vybírat ale můžete i z řady dalších – třeba z pupalkového, růžového, který je nedílnou součástí péče o pleť už dlouhá desetiletí, vhodný je také olej z meruňkových jader, mokřadkový nebo arganový olej. Stačí si vybrat ten, který vám bude nejlépe vyhovovat svou vůní a konzistencí.

 

TIP NA ZÁVĚR

 

Chcete své pleti dodávat vláhu i během dne? Pak by vám v kabelce neměla chybět minerální nebo pleťová voda ve spreji. Oceníte ji hlavně během teplejších dnů, ale i v případě, že se pohybujete v klimatizovaných prostorách se suchým vzduchem.

smiling-woman-holding-clear-spray-bottle-3762561