OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

3 kosmetické tipy pro hladký přechod do nové sezóny

3 kosmetické tipy pro hladký přechod do nové sezóny

Dny se nenápadně začínají zkracovat a teploty pomalu klesat. Léto odchází a na jeho místo nastupuje podzim, který je sice nádherným ročním obdobím, ale pro pleť a vlasy představuje zátěž. Proto je potřeba přizpůsobit změně počasí i váš kosmetický režim. Jak na to?

gabriella-clare-marino-6MFaI3qjh7E-unsplash

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Říkáme to pokaždé a ani tentokrát si to neodpustíme. Hydratace zevnitř i zvenku je prostě klíčem k vašemu spokojenému já. Na podzim je vzduch sušší a v kombinaci s větrem, teplem v místnosti a dalšími faktory může vaše pleť opravdu trpět. Nejlepší obrana? Dobrá hydratace zevnitř. Nezapomeňte během dne pravidelně popíjet vodu. Když se ke slovu přihlásí sychravější počasí, může být lákavé sáhnout po čaji či kávě, které ale mají naopak dehydratační účinky a mohou přispívat k pocitu unavené a mdlé pleti. Omezení kofeinu na minimum prospěje z dlouhodobého hlediska vaší pleti i vlasům.

Je také vhodná doba vyměnit váš běžný denní hydratační krém za více vyživující. Hledejte takový, který se snadno vstřebává, ale zároveň poskytuje pokožce ochrannou vrstvu před nepříznivým počasím.

Zaměřte se na peeling

Abyste předešli mdlé a nevýrazné pleti v podzimních měsících a zachovali si její letní zářivost, přidejte do své rutiny kvalitní peeling a používejte ho dvakrát týdně. Proč? Pravidelná exfoliace pomáhá zvýšit buněčnou regeneraci a odstraňuje odumřelé kožní buňky, které mohou bránit vstřebávání hydratačních přípravků.

Nezapomeňte jednou týdně použít jemný peeling i na zbytek těla. Pokud se holíte nebo depilujete, je to obzvláště důležité pro prevenci zarůstání chloupků – nepříjemnost, kterou nikdo nepotřebuje, bez ohledu na roční období.

Proveďte revizi své kosmetické taštičky

Stejně jako v každé nové sezóně je i na podzim na místě důkladná kontrola vaší kosmetické taštičky.  Vyměňte své oblíbené letní rtěnky za nude nebo vínové a tmavší podkladové báze za neutrálnější odstíny. Co dál? Zbavte se všeho, co je prošlé nebo co už nepoužíváte. Také důkladně vyčistěte všechny štětce na make-up. Pomůže vám s tím jemné mýdlo bez vůně nebo speciální čističem na štětce.