NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

2022: Konec předsevzetím, ať žijí cíle a plány!

2022: konec předsevzetím, ať žijí cíle a plány

Dáváte si novoroční předsevzetí? A jak dlouho vám jejich dodržování vydrží? Týden, dva, měsíc? Zkuste to letos jinak. Zapomeňte na předsevzetí a vsaďte na (novo)roční cíle a plány!

isaac-smith-8XlMU62ii8I-unsplash

Taky si začátkem každého roku říkáte, že letos už ta předsevzetí prostě dodržíte déle než pár dní či týdnů? A taky se vám to málokdy podaří? Nejste sami! Stačí se podívat do oblíbených fitek – v lednu je tam obyčejně hlava na hlavě, za to v únoru už zejí prázdnotou. Zkuste to letos jinak, mějte cíle a plány!

Proč? Odpověď je jednoduchá – každý plán má konkrétní cíl a jasně dané kroky, jak tohoto cíle dosáhnout. Protože pokud se něčemu máte věnovat celý rok, potřebujete vědět, proč to děláte, nemyslíte? Ukážeme si to na konkrétním příkladu cvičení. Předsevzetí by znělo – budu chodit třikrát týdně do fitka. Pak vám to jednou nevyjde kvůli práci, podruhé kvůli nemoci a potřetí už se vám přestane chtít. Když ale budete vědět, proč cvičíte, nemělo by se vám to stát. Takový cíl může znít třeba následovně: chci zhubnout 10 kilo. Je jasné, že toho těžko dosáhnete vysedáváním doma na gauči u televize. Potřebujete tedy plán – každý den ujdete 10 000 kroků, dvakrát týdně zajdete do fitka, najmete si trenéra, aby vás naučil správně cvičit a sestavil vám jídelníček. Možností je nepočítaně, stačí si vybrat ty, které vám vyhovují. Když budete mít na očích svůj cíl – tedy shodit 10 kilo – půjde to snadněji.

A tohle se dá aplikovat v podstatě na všechny oblasti běžných novoročních předsevzetích. Mezi ty nejčastější patří například změna zaměstnání. Dejte si tu práci a zamyslete se nad tím, co opravdu chcete dělat, v jaké firmě, co je pro vás důležité (kolektiv, peníze, svoboda atd.), jaké jsou vaše silné i slabé stránky. A na těch zamakejte. Nejste si jistí v angličtině? Začněte chodit na kurz, čtěte knížky v angličtině, sledujte filmy s anglickými titulky. Záleží na vás, jakou cestu a plán ke svému cíli zvolíte. Vždy ale budete vědět, proč jakou činnost děláte. A to je mnohem lepší! Držíme vám palce.