DOPRAVA ZDARMA V APLIKACI DOUGLAS S KÓDEM "APPDOPRAVA"
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak správně čistit štětce

jak správně čistit štětce

O sebe pečujete rádi, ale jak jsou na tom vaše kosmetické nástroje, konkrétně štětce? Pečujete i o ně? A víte, jak na to? Jestli si nejste jistí, nevadí, připravili jsme pro vás pár tipů a rad.

Accessoires-product-brushes-unlimited-Web-Rendition

Možná si říkáte, proč byste vlastně měli štětce čistit. Především kvůli sobě a své pokožce. Ve štětcích se totiž drží zbytky produktů, ale i šupinky kůže nebo kožního mazu. Prostě a jednoduše skvělá kombinace pro množení bakterií. A ty si přece na obličej dávat nechcete. Důsledkem používání nečištěných štětců totiž mohou být různé pupínky, záněty a další podráždění pleti, ale také nerovnosti v make-upu. Díky pravidelné údržbě vašich štětců a houbiček tomu všemu snadno předejdete.

I čištění štětců se může stát vaším rituálem, třeba jako používání obličejové masky. Důležitá je hlavně pravidelnost. Jednou týdně si rychlé čištění zaslouží štětce na make-up, korektor či pudr. Jednou za měsíc jim dopřejte důkladné mytí. Štětce na rtěnky a oční stíny vyčistěte pokaždé, když se chystáte použít rozdílné odstíny. Pokud na čištění zapomínáte, nastavte si v telefonu upomínku.

Accessoires-product-brush-soap-douglas-collection-unlimited-Web-Rendition

Jak štětce čistit?

Každý měsíc je důkladně umyjte jemným, pH neutrálním a zvlhčujícím mýdlem, které čistí a zároveň pečuje. S používanými štětci si skvěle poradí třeba mýdlo Brush Soap Brush Cleaner od Douglas. Skvělou práci odvede také Brush Cleanser od MAC, který štětce nejen čistí, ale také dezinfikuje, pečuje o jejich vlákna a zkracuje dobu schnutí.

Chcete ušetřit čas? Použijte kartáčovou mycí podložku. Krouživým pohybem přes malé výběžky štětce důkladně vyčistíte a ušetříte polovinu času. Po umytí je nezapomeňte nechat dostatečně vyschnout a vytvarovat zpět do původní podoby.

Pokud cítíte, že vaše štětce by v rámci měsíce mezi důkladným vyčištěním, přece jen potřebovaly nějaký hygienický zásah, nebo jste na cestách, použijte čistič štětců ve spreji. Nastříkejte ho na papírovou utěrku a každý štětec otírejte jedním směrem, dokud nebude utěrka čistá. Opakujte i na druhé straně štětce, abyste zachovali jeho tvar a strukturu. Na cestách i doma se vám bude hodit praktický čisticí sprej Spray Brush Cleanser od Douglas.

Nezapomeňte, že pravidelným čištěním štětců pomůžete nejen své pleti, ale i štětcům – prodloužíte jim totiž životnost.